Argentina je sicer slabšo, a vselej neugodno Bolivijo včeraj na znamenitem buenosaireškem Monumentalu odpravila s 3:0, s tremi zadetki Messija, in se tako utrdila na drugem mestu lestvice južnoameriških kvalifikacij. V tem septembrskem kvalifikacijskem oknu so Gavči naprej premagali Venezuelo s 3:1, o zgodovinski tekmi z Brazilijo, ki so jo po petih minutah tekme prekinile tamkajšnje zdravstvene oblasti, pa smo že podrobneje pisali. Včeraj je Messi proti Boliviji tekmo odločil praktično že v 14. minuti, ko je najprej spustil žogo skozi noge bolivijskega branilca in potem z velemojstrskim strelom s kakih 18 metrov zadel desni zgornji kot bolivijskih vrat. Druga dva zadetka v 64. in 88. minuti sta bila plod mojstrske argentinske igre v kazenskem prostoru s preigravanji na majhnem prostoru, kjer Messi najraje kraljuje.

Argentina tako nadaljuje zmagoviti niz, ki ga je pred dvema mesecema letos poleti začela z osvojitvijo južnoameriškega nogometnega prvenstva (Cope Americe), ki je potekalo v Braziliji, in to z zmago proti domačinom z 1:0, kar je bila tudi prva južnoameriška lovorika Argentine po letu 1993 in prva Messijeva lovorika sploh z reprezentanco. Zdi se, kot da je trener Lionel Scaloni našel čarobno formulo za delovanje argentinske ekipe: postavil je trdno sredino igrišča, ki jo tvorijo Leandro Paredes, Angel Di Maria (oba PSG), Rodrigo De Paul (Atletico M.) in Giovanni Lo Celso (Tottenham), ki sicer včeraj ni igral zaradi karantenskega suspenza (solidno ga je nadomestil Papu Gomez iz Seville), pred njima pa napadata Lautaro Martinez (Inter) in Messi (PSG), pri čemer ima slednji popolno svobodo premikanja med položajem osrednjega napadalnega vezista in drugega napadalca. Argentinska sprednja polovica skratka deluje tako, kot da ne »potrebuje« Messija, ta pa takrat, ko ima svobodo v igri, deluje najbolje in najbolj zmede nasprotnika. Skratka, Argentinci so nehali igrati za Messija, zdaj Messi igra zanje. Tako bo Argentina tudi v Katarju verjetno eden najresnejših kandidatov za naslov svetovnega prvaka, to tekmovanje pa bo bržčas tudi Messijevo slovo od resnega mednarodnega tekmovalnega nogometa.

Še vedno pa je v seštevku kvalifikacij po 9 krogih od 18-ih na vrhu Brazilija s stoodstotnim izkupičkom 24 točk (ker prekinjena tekma z Argentino še ni všteta; Argentina je na lestvici sicer druga z 18 točkami). Včeraj so premagali doma še Peru z 2:0 z goloma Evertona in Neymarja. Slednji, napadalec PSG-ja, ki vselej igra odlično v reprezentančnem dresu, tudi počasi lovi rojaka Peleja na čelu najboljših strelcev v brazilski reprezentančni zgodovini; včerajšnji zadetek je že 69. v njegovi karieri in mu jih do rekorda Peleja manjka še osem, potem pa lahko, ker je mlajši, začne loviti še južnoameriško strelsko lovoriko, ki jo Messi postavlja vse višje. Med drugimi včerajšnjimi južnoameriškimi kvalifikacijskimi tekmami omenimo še zmago Urugvaja nad Ekvadorjem z 1:0, s čimer so se prvi s 15 točkami prebili na tretje mesto lestvice teh kvalifikacij, Ekvador pa je zdrsnil na 4. in se s Kolumbijo (ta je včeraj premagala Čile s 3:1) pri 13 točkah bori za preostalo neposredno vstopnico za Katar. Zanjo sicer kandidira še Paragvaj (6. z 11 točkami), vsi drugi pa že odločneje zaostajajo.