»Predlog resolucije SDS, ki svari pred državljansko vojno, je absurden in nevaren. Takšna retorika nas vrača v temno preteklost, ki si je Slovenci ne zaslužimo,« je danes v odzivu na dokument SDS pod naslovom 'Za obrambo ustavnih temeljev slovenske države' povedala predsednica SD Tanja Fajon. Resolucija, ena izmed izmed petih, ki jih je pred prihajajočim volilnim kongresom SDS pripravil programski odbor stranke, po njenih besedah »grozi z novo ureditvijo in spodbuja represijo«, kar je, kot je dejala »zelo zaskrbljujoče«.

Fajonova poslance DZ poziva, da ob napovedani ustavni obtožbi predsednika vlade Janeza Janše, ki po njeni oceni ogroža »dosežke in vrednote te države«, pokažejo odgovornost do Slovenije in podprejo opozicijo. »Upam, da bodo poslanci spoznali, da je na kocki prihodnost naše države. Ne gre več za preštevanje glasov, gre za to, da je predsednik vlade odgovoren za kršenje demokracije, ustave in pravne države. Slovenija z njim beži od vrednot in standardov Evropske unije,« je poudarila Fajonova. DZ bo sicer predlog ustavne obtožbe predsednika vlade obravnaval na jutrišnji seji, pri čemer bodo poslanci za mnenje najprej zaprosili predsednika republike Boruta Pahorja.

Bratušek apelirala na vest NSi

»Ko pomisliš, da nižje ne gre, začne nekdo groziti z državljansko vojno. V SAB ne moremo verjeti, da so tako nori,« pa se je na dokument SDS odzvala predsednica SAB Alenka Bratušek. Po njeni oceni gre za preusmerjanje pozornosti od vseh nakopičenih aktualnih problemov, od zdravstva do zunanje politike, s katerimi se bo morala, kot je dejala, očitno ukvarjati naslednja vlada.

Bratuškova je ob tem apelirala na vest druge najmočnejše koalicijske stranke NSi. »Resno se sprašujemo, kaj NSi kot resna desna stranka dela v takšni družbi. Skrajni čas je, da povedo, kako so sploh lahko zraven,« je povedala in spomnila, da je svet stranke SAB včeraj potrdil aktivnosti vodstva in poslanske skupine SAB, da zavoljo sistematičnega kršenja liberalno demokratičnih vrednot s strani vladajoče koalicije čim prej pridemo do predčasnih volitev. »Tej nedemokratični vladi je treba čimprej narediti konec,« je poudarila.

SDS posvarila pred državljans ko vojno

Programski odbor SDS je, kot smo poročali včeraj, pred prihajajočim volilnim kongresom stranke, ki bo sredi junija v Slovenskih Konjicah, pripravil predloge petih resolucij. Med njimi bode v oči zlasti dokument 'Za obrambo ustavnih temeljev slovenske države', v katerem opozarjajo pred obnovitvijo državljanske vojne.

Avtorji dokumenta v uvodu ugotavljajo, da je SDS »edina stranka v državi, ki ima vse atribute urejene in trajne politične organizacije«. Ker pa je v posameznih vladah sodelovala le četrtino svojega svojega obstoja, »kljub izdatnim uspehom sama ni mogla preprečiti dejstva, da tranzicija pri nas ni uspela«. SDS je predstavljena kot »najtrdnejši branik demokratične Slovenije«, ki je za razliko od drugih strank edina kadarkoli sposobna voditi državo. »Ker je 'produkcija' novih strank in obrazov značilna predvsem za levi politični pol, prihajajo v vlade dostikrat povsem nekompetentni kadri, ki so zlahka žrtve raznih mafijsko-lobističnih omrežij,« je zapisano v omenjenem dokumentu.

Kot pravijo, je stranka že od vsega začetka »promotor demokracije, vladavine prava in visoke ravni varovanja človekovih pravic in temeljnih svoboščin«, ki pa ves čas »naletava na ovire, ki jih predstavljajo leve politične stranke ali del nevidne politike, ki ji rečemo globoka država«. V zvezi s tem je, kot piše v dokumentu, že večkrat opozorila na resolucijo Parlamentarne skupščine Sveta Evrope št. 1096 o nujnosti razgradnje dediščine totalitarnih komunističnih sistemov iz leta 1996, ki opozarja na nevarnost »žametne obnovitve totalitarnega režima, če ne celo strmoglavljenje porajajoče se demokracije«.

Levičarji naj bi oskrunili tudi Prešernov spomenik

Tega opozorilo vsi niso vzeli dovolj resno, pravijo v SDS. Zato zdaj »doživljamo ulično nasilje, ki jih s podporo levih političnih sil izvajajo ekstremisti, dostikrat povezani s tujimi omrežji in gibanji (Antifa, BLM, Woke-ism ipd)«, protidemokratično razpoloženje pa da se je že pred leti pokazalo v okviru tako imenovanih ljudskih vstaj, ki da jih je zaznamovalo nasilje. »Brezkompromisno so napadali policiste, javne ustanove, novinarje, celo reševalce, obešali lutke politikov, jim grozili na domu, širili grožnje, kot na primer 'smrt Janši', 'smrt janšizmu', 'politike v Barbarin rov' ipd.«

Odgovornost za »ubijanje« demokratične kulture med drugim pripisujejo nekdanjemu predsedniku republike Danilu Türku zaradi njegovega spornega odlikovanja nekdanjega šefa Udbe Tomaža Ertla in njegove izjave o povojnih pobojih kot drugorazredni temi, prav tako pa tudi levim vladam, ki da so pod totalitarnimi simboli udrihale po demokraciji in Evropski uniji, nazadnje, na dan Evrope, pa na »revolucionarni« način skrunile Prešernov spomenik v središču prestolnice.

Zadruge namesto demokracije

Pogrom nad SDS se je po njihovi oceni v zadnjih letih še stopnjeval, volitve pa da so bile zaznamovane s poskusi izločitve Janše iz političnega življenja. »Toda cilj prvorazrednih ni več le eliminacija predsednika Janše in SDS, ampak je nadgrajena. Gre za vzpostavitev nove družbene ureditve, utemeljene na marksizmu-leninizmu-kardeljizmu!«

Slovenska demokracija po oceni SDS ni dozorela, eden od ključnih dokazov za to pa naj bi bil tudi preboj »ekstremne« stranke Levica v državni zbor na volitvah leta 2014. Slednja si po njihovih besedah želi »odpravo moderne politike s parlamentarno demokracijo vred« in uvedbo »eko-socialističnega gospodarstva«. »Podjetja bi podržavili in ustanovili delavske, kmečke in konzumne zadruge. Kolektiv je nad posameznikom, zato si lahko le predstavljamo, kako bi bilo s človekovimi pravicami in temeljnimi svoboščinami,« opozarjajo v SDS. Ker je po njihovi oceni program Levice v nasprotju s slovensko ustavno ureditvijo, pričakujejo ustrezen odziv državnih ustanov.

Ekstremisti imajo po njihovi oceni svoje privržence tudi v inštitucijah EU, zlasti v Evropski komisiji in parlamentu, »kjer spletkarijo proti vladi in premierju ter ga obtožujejo, da krati svobodo medijem. Mednarodne nevladne organizacije objavljajo lažnive konstrukte, ki so jim jih posredovali posamezni novinarji in politiki iz Slovenije«.

»Ubraniti moramo obstoječi družbeni red«

»Če smo demokrati še pred leti želeli nadgraditi ustavno ureditev s konceptom druge republike, smo sedaj v položaju, ko moramo najprej ubraniti obstoječi ustavni red,« poudarjajo v SDS. Razmere so po njihovih besedah tako negotove, da v Sloveniji lahko pride do strmoglavljenja demokracije in obnovitve totalitarnega režima. »Nedavni 'naci-požig' poslanskih stolov pred parlamentom napoveduje usodno zaostrovanje razmer, kar lahko vodi v obnovitev državljanske vojne!« opozarjajo v SDS.

»Bila bi prava katastrofa, da se režimi, ki so že na smetišču zgodovine, vračajo v življenje ravno v naši domovini. Grozna je pomisel na to, da bi neka samooklicana elita nasilno odpravila parlamentarno demokracijo, trg, zasebno lastnino, podržavila gospodarstvo, šolstvo, zdravstvo, medije in kulturo ter spet uvedla zadruge, komune, kombinate in petletne plane razvoja. To je najkrajša in najbolj smrtonosna pot v revščino, bedo, v človeka nevredno življenje,« opozarjajo avtorji dokumenta in zagotavljajo, da bodo storili vse, da preprečijo vzpostavitev »eko-socialističnega sistema«, ki po njihovi oceni pomeni restavracijo totalitarizma.

Spodaj pa objavljamo vse povezave na dokumente, ki jih je stranka SDS poslala medijem skupaj z vabilom na kongres, tudi najbolj razvpiti dokument z naslovom Za obrambo ustavnih temeljev slovenske države, o katerem govorimo v zgornjem besedilu.

- GRADIMO SLOVENIJO

- ZA OBRAMBO USTAVNIH TEMELJEV SLOVENSKE DRŽAVE

- ODA MLADOSTI: KONKRETNO ZA MLADE

- ZA BOLJŠI JUTRI VSEH GENERACIJ GRADIMO KONKURENČNO DIGITALNO DRUŽBO

- ŽENSKA SEM - VEM, ZNAM, ZMOREM