Zasedba iz Šaleške doline je pred tem izločila italijansko Sieno, finski Cocks in banjaluški Borac iz BiH.

Poleg Gorenja Velenje sta se v polfinale že prebila švedski Ystads in grški AEK iz Aten, četrti polfinalist bo znan po ciprsko-romunskem obračunu med ekipama Anorthosis Famagusta in Minaur Baia Mare.

Do 21. minute je bila tekma povsem izenačena (9:8), v končnici prvega polčasa pa so na igrišču zagospodarili izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića in si priigrali šest golov prednosti (14:8 in 15:9).

V drugem polčasu so bili vseskozi korak ali dva pred tekmeci iz Zubrija, ki so trenutno na šestem mestu v češki elitni ligi. Njihova premoč je bila predvsem izrazita sredi druge polovice tekme, ko so si priigrali osem golov prednosti (27:19 in 28:20), kljub nekoliko slabši predstavi v končnici tekme pa se tudi zasluženo prebili v polfinale.

V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Aleks Kavčič s petimi in Domen Tajnik s štirimi goli.