Maribor je na derbiju kroga proti Kopru pokazal pravi značaj in zadržal korak z Olimpijo. Potem ko je Koper povedel z golom Mulahusejnovića z 1:0, mu je v režiji neuničljivega Marcosa Tavaresa (156. gol v ligi) uspel popoln prebrat, Žužek je dodal avtogol z zadnjico, Mlakar pa s plasiranim strelom. Gostje, ki so bili zmedeni v obrambi, so se jezili, da je Koper prva dva gola dosegel iz nedovoljenega položaja. Rodolfo Vanoli je naredil usodno napako, ker se je Koper po vodstvu bojazljivo v skladu z njegovo trenersko filozofijo povlekel v obrambo v klasični bunker in le vprašanje časa je bilo, kdaj bo prejel gol. »Točno takšna tekma, kot smo jo pričakovali. Koper nas je nerviral z obrambnim pristopom, v katerem ni bilo veliko prostora, v protinapadih pa je bil nevaren. Čestitke fantom,« je tekmo ocenil trener Maribora Saša Gajser po drugi zmagi spomladi, v kateri je bilo več golov kot kakovostne igre. Njegov koprski tekmec Rodolfo Vanoli je kratko dodal: »Dobra tekma. Žal mi je za fante, da si niso priigrali boljšega izida.«

Stanković: Prehitro smo dosegli gol

Vodilna Olimpija je rutinsko prestala zahtevno gostovanje v Sežani, kjer je sanjsko začela oba polčasa. Vodilni gol je dosegel centralni branilec Vujadin Savić, ki je v slogu svojega slavnega očeta Dušana, nekdanjega golgeterja Crvene zvezde, zadel z glavo za prvi zadetek v zelenem dresu v drugem nastopu. V začetku drugega polčasa je zmagovalca odločila naveza Đorđe Ivanović-Andrej Vombergar, ki je dosegel prvi gol v spomladanskem delu sezone. Trener Olimpije Stanković je s kar tremi menjavami med polčasom (v garderobi sta ostala premehka Boakye in Kapun ter nezainteresirani Perović) utrdil trdnost zvezne vrste in dvignil ritem igre v drugem polčasu. »Prehitro smo dosegli gol in v prvem polčasu smo imeli en mrk. V drugem polčasu smo pokazali povsem drugačen obraz in zasluženo zmagali,« je tekmo ocenil trener Olimpije Goran Stanković, ki je na klopi Olimpije še neporažen (štiri zmage in trije remiji). »Z Olimpijo smo šli v odprti boj. Dokler je bil rezultat živ, smo bili v vseh elementih igre, razen v realizaciji, boljši od Olimpije,« je po tekmi menil trener Tabora Igor Božič, ki je moral zaradi poškodb in kartonov obrambo sestaviti povsem na novo.

Že šesti spomladanski poraz državnega prvaka

Celje je doživelo še šesti zaporedni poraz na sedmih tekmah spomladanskega dela prvenstva. Gorica je bila v Celju boljša, edini gol pa je sredi prvega polčasa po sijajni akciji dosegel levi bočni branilec Matija Kavčič. Višji poraz Celja, ki je bilo povsem nemočno ter brez igre in ideje, je z nekaj obrambami preprečil vratar Metod Juhar. Češki trener Jirži Jarošik očitno ni kos izzivu, saj so branilci naslova na gol Gorice sprožili le en napol nevaren strel. Prepričan je, da je rešitev v treningu.