Brad Marchand je po vsega 36 sekundah dodatnega dela igre odločil srečanje v Madison Square Gardnu, Finec Tuukka Rask pa je imel 33 obramb, nekaj tudi izjemnih posredovanj v vratih gostov.

Za Boston sta zadela še Anders Bjork in Chris Wagner, slednji z igralcem manj na ledu. Za Rangers sta bila uspešna Julien Gauthier za njegov prvi gol v NHL in Kevin Rooney, ki je v zadnji tretjini izenačil na 2:2.

Montreal, ki je z 18 točkami četrti v ligi za tretjo Tampo (19), je v prvi tretjini povedel prek Josha Andersona, Trevis Dermott pa je za izenačenje dosegel edini gol v drugem delu igre. Justin Holl in Ilija Mihejev sta zadela v razmaku 42 sekund tretje tretjine. Slovak Tomaš Tatar je nato znižal zaostanek domačih, dve minuti pred koncem pa je za izid tekme in za četrto zmago v nizu Toronta poskrbel Zach Hyman.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja se bodo s San Jose Sharks pomerili v petek zgodaj zjutraj po slovenskem času (4.00).