Slovenska bera na moškem paralelnem veleslalomu v Lechu je bila slabša od pričakovanj. Štefan Hadalin je s 17. mestom dosegel sicer eno svojih najboljših veleslalomskih uvrstitev v svetovnem pokalu, a za šest stotink v kvalifikacijah zaostal za uvrstitvijo v finale, kjer se je najhitrejših 16 merilo v izločilnih dvobojih. Avstrijsko Tirolsko je razočaran zapustil tudi Žan Kranjec (za najhitrejšim v kvalifikacijah Nemcem Stefanom Luitzem je zaostal za 77 stotink), ki je s 25. mestom v njegovi paradni disciplini ujel zanj skromnih šest točk svetovnega pokala. Od Slovencev je tekmoval tudi Martin Čater, a z zaostankom več kot dveh sekund prehitel le dva tekmovalca. »Sedemnajsto mesto je zame soliden rezultat, žal pa se nisem uvrstil v izločilne dvoboje. Dobil sem dobre občutke in lahko optimistično nadaljujem sezono. Korak je pozitiven in gremo dalje,« je svoj nastop ocenil Štefan Hadalin.

Tekmo je dobil Alexis Pinturault, ki je bil v finalu v obeh vožnjah hitrejši od Norvežana Henrika Kristoffersena. Francoz je vpisal že 30. zmago v svetovnem pokalu.