Rdeči vragi, pri katerih je norveški trener Ole Gunnar Solskjaer pod velikim pritiskom, da obdrži službo, so se na Goodison Parku hitro znašli v zaostanku. V 19. minuti je domačim vodstvo zagotovil Brazilec Bernard, ki je zadel z roba kazenskega prostora, šest minut kasneje pa je izenačil Portugalec Bruno Fernandes, ki je po podaji Luka Shawa zadel z glavo.

Everton je bil le nekaj minut kasneje blizu novemu vodstvu, a je Lucas Digne zadel vratnico, kazen pa je sledila v 32. minuti, ko je podaja Fernandesa, namenjena Marcusu Rashfordu, od vratnice končala v golu za vodstvo rdečih vragov.

V drugem delu igre je imel žogo več v nogah Everton, a do pravih priložnosti ni prišel. Je pa United v zaključku po protinapadu prišel do tretjega zadetka, prvič pa je za svoj novi klub zadel Urugvajec Edinson Cavani.

Carlo Ancelotti je na klopi moštva iz Liverpoola zabeležil tretji poraz zapovrstjo. United pa je po porazu proti Arsenalu (0:1) pretekli konec tedna in med tednom v ligi prvakov proti Basaksehirju (1:2) vendarle dosegel zmago in na lestvici začasno napredoval na 13. mesto.

Zanesljivi zmagi sta zabeležila Chelsea in Crystal Palace, oba sta tekmeca, Sheffield United oziroma Leeds, ugnala s 4:1.

Za Chelsea se tekma sicer ni dobro začela, saj je v deveti minuti žogo po strelu Sanderja Bergeja v gol preusmeril David McGoldrick. Toda domače ni zajela panika, bili so popolni gospodarji igrišča, premoč pa kronali z goloma Tammyja Abrahama in Bena Chilwela, pri zadetku slednjega bi lahko bolje posredoval tudi vratar Aaron Ramsdale.

Ta je bil neodločen tudi v 77. minuti, ko je po kotu mrežo zatresel branilec Thiago Silva. Končni izid je tri minute pozneje postavil Timo Werner.

Za Crystal Palace so na tekmi v Leedsu v polno zadeli Scot Dunn, Eberechi Eze in Jordan Ayew, Helder Costa je ob koncu prvega dela dosegel avtogol, pri Leedsu se je med strelce vpisal Patrick Bamford, izid je takrat znižal na 1:2.