Marini je v močnejšem od obeh razredov vodil večji del dirke, nato pa je bil v boju z rojakom Marcom Bezzechijem vendarle hitrejši v zadnjih krogih in se podpisal pod peto zmago v karieri. Moštveni uspeh ekipe Valentina Rossija je dopolnil Bezzecchi z drugim mestom. Tretji je bil tik za njim še en Italijan Enea Bastianini.

V skupnem seštevku je Marini povišal prednost pred Bastianinijem. Ima namreč 112 točk, Bastianini pa je pri 95. Na tretjem mestu je zdaj Bezzecchi s 85. Na dirki zaradi okužbe z novim koronavirusom ni bilo Španca Jorgeja Martina, ki ima v skupnem seštevku 79 točk.

McPhee je bil v najšibkejšem razredu v napetem obračunu številnih motociklistov za las hitrejši od Japonca Aija Ogure in njegovega rojaka Tatsukija Suzikija. Devet dirkačev pa se je zvrstilo v vsega sekundo.

V skupnem seštevku po sedmih dirkah s 106 točkami vodi Španec Albert Arenas, ki je danes padel. Drugi je Ogura (101), tretji pa McPhee (92).

Ob 14. uri bo na sporedu še dirka v kraljevskem razredu mogoGP.