Tekma 30. kroga na Goodison Parku ni navdušila, priložnosti ni bilo veliko. Nekoliko bližje zmagi so bili gostitelji, ki bodo še nekaj časa sanjali kar štiri priložnosti v zadnjem delu tekme, med drugim je Tom Davies zadel tudi vratnico. Okvir vrat je tako preprečil, da Everton tekmeca ni premagal prvič po oktobru 2010, Liverpoolu pa je omogočil, da prednost pred drugouvrščenim Manchester Cityjem vsaj za en dan poveča na 23 točk. Na Goodison Parku sicer že na tretjem mestnem derbiju zapovrstjo ni bilo golov.

Pomembno zmago v boju za ligo prvakov je zabeležil Chelsea. V gosteh je premagal Aston Villo, ki tako ostaja na predzadnjem mestu prvenstvene razpredelnice. Domači so po prvem polčasu vodili, v 43. minuti je v polno zadel Kortney House, gostom pa je v drugem uspel preobrat. Najprej je v 60. minuti izenačil Christian Pulišić, le dve minuti pozneje pa je končni rezultat postavil Olivier Giroud.

Real Madrid izkoristil spodrsljaj Barcelone

Nogometaši Reala iz Madrida so storili pomemben korak naprej v boju za naslov španskega prvaka. Na derbiju 30. kroga so v San Sebastianu z 2:1 (0:0) premagali Real Sociedad.

Real se je tako po točkah na vrhu prvenstvene razpredelnice izenačil z Barcelono, navidezno je še vedno drugi, saj ima slabšo razliko med danimi in prejetimi goli, toda ob primeru enakega števila na koncu bo pred Barcelono, saj ima boljše razmerje na medsebojnih tekmah.

Atalanta brez Iličića čez Sassuolo

Atalanta je v zaostali tekmi 25. kroga italijanskega prvenstva zanesljivo premagala Sassuolo s 4:1 (3:0). Slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić zaradi poškodbe gležnja ni igral, zasedba iz Bergama pa se je po današnji zmagi utrdila na četrtem mestu. Pred petouvrščeno Romo ima šest točk prednosti.

Milanski Inter je na San Siru, kjer je celotno tekmo odigral nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, premagal Sampdorio iz Genove z 2:1 (2:0). Za Milančane sta gola dosegla Belgijec Romelu Lukaku (10.) in Argentinec Lautaro Martinez (33.), za goste pa Norvežan Morten Thorsby (53.). Zasedba iz lombardijske prestolnice je na tretjem mestu prvenstvene lestvice, za drugouvrščenim Laziom zaostaja pet, pred Atalanto pa ima šest točk prednosti.

Dinamo prvak Hrvaške, Ludogorec Bolgarije

Nogometaši zagrebškega Dinama so še 14-ič v zadnjih 15 letih prvaki Hrvaške. V 30. krogu so sicer le remizirali na gostovanju v Veliki Gorici, a tudi točka za izid 0:0 je bila dovolj, da so si šest krogov pred koncem priborili 21. naslov v samostojni Hrvaški in 25. v zgodovini.

To sta jim omogočila poraza najbližjih zasledovalcev, Rijeka slovenskega trenerja Simona Rožmana je izgubila z 0:1 proti Slavenu Belupu v Koprivnici, Hajduk pa z 2:3 proti Lokomotivi v Zagrebu. Rijeka in Hajduk sta celo padla na četrto in peto mesto, prehitela sta ju Lokomotiva, ki je zdaj z zaostankom 19 točk druga, in tudi Osijek.

Nogometni klub Ludogorec Razgrad si je v nedeljo, štiri kroge pred koncem prvenstva, zagotovil še deveti zaporedni naslov bolgarskega prvaka. Po zmagi z 2:1 nad Staro Zagoro v prvem krogu končnice je Ludogorec nabral 65 točk, neulovljivih 14 več od drugouvrščenega CSKA iz Sofije.