Trenutno jo še krhko držita skupaj koronavirus in zastraševanje, kaj pa bo dan potem… Dan po kapitulaciji Nemčije v drugi svetovni vojni so v Berlinu že prodajali pravkar prispele havanske cigare, piše v Šepetu Aleksander Lucu v novi številki Nedeljskega dnevnika!

Dan potem se bo namreč začelo močno premikati v civilnih iniciativah, kajti vsi pregnani iz javnih služb, zasmehovani intelektualci, zdravniki in raziskovalci v obdobju »ostani doma«, prekarci in človeško razžaljeni že napovedujejo vstajništvo, pojavljajo se tudi prosvetljena svetovljanska imena, ki jih skušajo osmešiti politični posebneži na oblasti, ki so komaj kdaj pogledali čez mejo svoje krajevne skupnosti. Po nizkotnem izpadu za posebne naloge postavljenih podanikov zunanjega ministrstva Anžeta Logarja (po Karlu Erjavcu se je zdelo, da se v Mladiki nižje ne da) – s poslanim pismom v Bruselj, da so slovenski novinarji le preostanek komunizma, so se prikrivani politični nameni sedanje vlade postavili na prava mesta. Dogaja se namreč revizionizem stanja v Sloveniji v kraljevini Jugoslaviji, ki ga je obvladovala klerikalna in čedalje bliže drugi svetovni vojni klerofašistična stranka SLS, ki je ustanavljala tudi enote braniteljev domačega ognjišča, iz katerih je kasneje nastala bela garda. Kot so Logarjevi poslali pismo v Bruselj, se je veliki šef predvojne SLS duhovnik dr. Anton Korošec že pred letom 1940 osebno potrudil potovati v Berlin, da je izročil sezname komunistov in prostozidarjev, ki so jih nacisti ob okupaciji Jugoslavije tudi v Sloveniji takoj pospravili pod rušo.

Zaradi pričakovanih dogodkov »dan potem« je Janez Janša ustrezno napadalno postavil za notranjega ministra Aleša Hojsa, ob sebi v vladnem kabinetu pa je nastavil za državnega sekretarja dr. Vinka Gorenaka, ki se je v obračunavanju z vstajniki mojstril že leta 2013, ko je iz helikopterja z ukazi pošiljal v napad policiste, vodne topove in povsod prisotno večjo skupino črno oblečenih in s šali čez usta zakritih provokatorjev, ki so izzivali nerede in tako ustvarjali videz, da gre za navadne izgrede. Sedaj Gorenaku štajerska ekipa provokatorjev ne bo več na razpolago, kajti z violam podobnimi je znal »poslovati« le njihov nekdanji član Damir Črnčec, ki ima sedaj doktorski naslov in sedi ob Marjanu Šarcu. Tudi zato tako vztrajno teče naprezanje, da bi se vojska lahko (domnevno zaradi migrantov) postavila ob policijo, kadar koli in kjer koli bi bilo potrebno. Če pa ne bo šlo drugače, bodo pač razglasili izredne razmere, ki naj bi ogrožale domnevno demokratično oblast.

Nadaljevanje v tiskani izdaji ali mobilni aplikaciji Nedeljskega dnevnika.

Koronavirus odnaša tudi službe

Še več zanimivih člankov – denimo o tem, kako se je z epidemijo povečalo število nezaposlenih in tistih, ki so jih podjetja dala na čakanje, kaj je v pogovoru povedal Andrej Šter, tisti uradnik, ki skrbi, da se Slovenci iz tujine v teh dneh lahko vrnejo v domovino, kako je z založenostjo z zdravili v naših lekarnah, kako so se organizirale številne kmetije, ki zelenjavo kupcem dostavljajo na dom... – pa v tokratni tiskani izdaji Nedeljskega dnevnika pri vašem prodajalcu časopisov ali na mobilni aplikaciji Nedeljski dnevnik.