»Poglejte svet okoli sebe. Naštejte države, ki imajo 2 mio prebivalcev in nacionalno RTV hišo z 2300 zaposlenimi?? Poiščite eno, kjer nacionalka v času boja proti epidemiji zganja takšno pritlehno politikantstvo kot del uredništva,« se je odzval Janša, potem ko so se na njegov prvotni tvit »Plačujemo vas za to, da v teh časih informirate, ne pa zavajate javnost. Očitno je vas preveč in ste predobro plačani.« zaradi vmešavanja v svobodo novinarjev ostro odzvali tako na nacionalki kot v Društvu novinarjev Slovenije. Kritike na račun števila zaposlenih na RTV Slovenija je stara zgodba, ki pa nikakor ne spada v debato o neodvisnosti novinarskega dela. Vmešavanje politike v uredniško politiko medijev ni opravičljivo ne glede na število zaposlenih. Odpiranje tematike v kontekstu debate, v kateri javni servis in novinarske institucije branijo svojo neodvisnost, je zavajajoč poizkus opravičevanja nedemokratičnih dejanj.

Nadaljnji komentarji premierja so se tokrat sicer nanašali na objavo Radiotelevizije Slovenija, v kateri je med drugim zapisano: »Zavračamo neprimerne, nespodobne in škodljive twiterske napade na našo suverenost, na naše delo, na naš trud in požrtvovalnost. Posredno omejevanje svobode izražanja kaže na pritisk in željo po vmešavanju v neodvisno uredniško politiko in je kot takšno nedopustno in nesprejemljivo. Tudi sedanja politična in družbena realnost nikakor ne opravičujeta takšnega vedenja in poskusov vplivanja na RTV Slovenija.«

Janša: Zresnite se. Ste pravočasno obveščali #Slovenija o nevarnosti #koronavirus?

»RTV Slovenija, naši novinarji, uredniki, sodelavci v produkciji, v hiši, na terenu in tisti, ki delajo od doma, ter tudi novinarji drugih medijev se že od vsega začetka krize močno zavedamo resnosti situacije, obenem pa tudi našega posebnega poslanstva. Vsi podpiramo ukrepe, ki stremijo k zamejevanju epidemije, in z vsemi silami tudi spodbujamo, ozaveščamo javnost o nuji, da omejimo stike, ostajamo doma, smo solidarni drug do drugega,« še piše Služba za komuniciranje RTV Slovenija in v nadaljevanju članka naslavlja tudi očitke o rušenju dela sedanje vlade: »Mi kot javni medij ne spodkopavamo vladnih odločitev za zamejevanje epidemije s koronavirusom, kar pa ne pomeni, da nekaterih odločitev ne smemo osvetliti z različnih zornih kotov. Omejeno je naše gibanje, toda naše mišljenje mora ostati svobodno, ostro in po potrebi tudi kritično.«

Novi predsednik vlade po drugi strani v svojih zapisih na družbenem omrežju pod vprašaj postavlja pravočasnost in kakovost poročanja nacionalnega servisa o novem koronavirusu. »Zresnite se. Ste pravočasno obveščali #Slovenija o nevarnosti #koronavirus? O ukrepih, ki so jih za zajezitev epidemije sprejemali na #Tajvan #Japonska #JužnaKoreja? Kaj so delali vaši dopisniki? 2300 zaposlenih, skoraj več kot ima @Slovenskavojska vojakov?« je zapisal Janša. V arhivu nacionalnega medija na spletni strani sicer do tega trenutka s pomočjo iskanja po ključniku 'novi-koronavirus' najdemo približno 600 prispevkov o novem koronavirusu; 177 v video obliki, čez 400 v tekstovni, datum objave prvega pa je 9. januar. »Vsa čast izjemam med novinarji in tisti manjšini, ki si zasluži svojo plačo, še posebej vam, ki v teh dneh korektno in požrtvovalno obveščate gledalce @RTV_Slovenija. A zaslužite si boljše vodstvo,« pa je še dodal predsednik vlade. Je s tem napovedal zamenjavo vodstvenih kadrov RTV Slovenija?