Tri kroge pred koncem skupinskega dela je Zagreb doma proti Flensburgu lovil zadnji vlak za osmino finala, a so bili Nemci za gol uspešnejši (26:25). Na začetku 58. minute je Zlatko Horvat uspešno izvedel sedemmetrovko za zmanjšanje zaostanka na 25:26, Hrvati so imeli v zadnji minuti še dva napada za remi, a se izid ni več spremenil. Toda že pred zadnjim piskom sirene se je Zagrebov trener Veselin Vujović jezil zaradi odločitev islandskih sodnikov Jonasa Eliassona in Antona Palssona, ki ju je po koncu tekme – ob glasnih žvižgih skoraj 5500 besnih gledalcev – pospremil kar do njune garderobe.

Konec Zagrebovih sanj

»Glede na to, kako si Islandca tolmačita pravila, sklepam, da jih sam po 40 letih v rokometu kot igralec in trener ne poznam. Sodila sta čudno in marsikaj: nekatere izključitve na eni strani niso bile tudi izključitve na nasprotni. Flensburgov igralec naredi prebijanje, Islandca pa grozita mojemu igralcu, da se meče na tla. Sodita sedemmetrovko na sredini igrišča, deset sekund pred koncem pa pozabita na vse,« ju je besedno napadel Veselin Vujović. Glede na to, da ima Zagreb tri kroge pred koncem skupinskega dela tri točke zaostanka za šestouvrščenimi Celjani, je priznal: »Realne možnosti za preboj v osmino finala ne obstajajo več.«

Z golom razlike se je končala tudi tekma Montpellier – Kielce (25:24), na kateri je bil izid kar 15-krat izenačen, nazadnje pri 24:24, ko je za Poljake – Nemec Andreas Wolff je zbral 17 obramb – le 21 sekund pred koncem zadel Julen Aguinagalde. Francozi, pri katerih je z desetimi goli blestel levokrilni igralec Hugo Descat (pred to sezono je prišel v Montpellier po dveh letih igranja za Dinamo iz Bukarešte), so krenili v zadnji napad, prav v zadnji sekundi pa je zmagoviti gol dosegel Tunizijec Mohamed Soussi. Montpellier, ki je Kielce premagal že na Poljskem (29:27), jih je zdaj prehitel tudi na tretjem mestu in si priigral osmino finala, tekmo pa je dobil kljub le 49-odstotni učinkovitosti pri strelih na gol (Kielce 66). »Zadovoljen in navdušen sem zaradi pomembne zmage. Tekme proti ekipi trenerja Talanta Dušebajeva so vedno velik taktičen in fizičen boj. A smo ga tokrat za odtenek dobili mi.«

Odločila Šoštarič in Bombač

Madžarski Pick je doma izgubil pomembno točko proti Aalborgu v boju za prvo mesto v skupini, ki neposredno pelje v četrtfinale. A gostitelji so lahko veseli za točko, kajti v 60 minutah niso niti enkrat vodili, sredi drugega polčasa pa so imeli še vedno štiri gole zaostanka (15:19). Ko je Aalborgov igralec Engelbrecht Juul-Lassen, s sedmimi goli prvi strelec tekme, le 55 sekund pred koncem zadel za vodstvo s 26:24, je bil Pick bolj ali manj že izgubljen. Nato pa sta stvari v svoje roke vzela Slovenca: slabih 40 sekund pred koncem je najprej zadel Mario Šoštarič, pet sekund pred zadnjim znakom sirene pa še Dean Bombač za delitev plena.

Kljub izgubljeni točki Aalborg ni imel razlogov za slabo voljo, saj si je že tri kroge pred koncem zagotovil osmino finala. Tudi trener Stefan Madsen je bil navdušen: »Mogoče je malce grenkega priokusa zaradi izgubljene druge točke, a le redki se lahko pohvalijo s takšnim dosežkom v Szegedu. Remi proti favoritu na njegovem igrišču je velik dosežek, čeprav smo imeli odlične možnosti tudi za zmago. V fantastičnem vzdušju v dvorani smo prikazali eno svojih najboljših predstav v tej sezoni.« Pickov trener, Španec Juan Carlos Pastor, je dodal: »Morali bi zmagati, vendar smo naredili preveč napak v obrambi in napadu. Zaradi dolgega reprezentančnega premora smo imeli manj možnosti za treninge in uigravanje, zato ekipa trenutno še ni na pravi, visoki ravni.«