Potem ko je Luka Dončić zaradi zvina gležnja izpustil štiri tekme Dallasa, je že na drugi po povratku dokazal, da ni šlo za težjo poškodbo. Pri zmagi proti Golden Statu s 141:121 je dosegel devetega letošnjega, skupno pa že sedemnajstega trojnega dvojčka v karieri (31 točk, 15 asistenc, 12 skokov) in s tem znova postavil nekaj mejnikov. Postal je prvi igralec v zgodovini lige, ki mu je uspel več kot en trojni dvojček z vsaj 30 doseženimi točkami v 30 ali manj odigranih minutah. Prvi tak mu je uspel prav tako proti Golden Statu 20. novembra, ko je v 25 minutah in pol na parketu zbral 35 točk, enajst asistenc in deset skokov. Dončić je na le 25. letošnji tekmi že ujel Jasona Kidda, ki je z devetimi trojnimi dvojčki v eni sezoni držal v rokah rekordno znamko pri Dallasu. Moštvo iz Teksasa je sicer pri zmagi v San Franciscu zadelo 24 trojk, kar je nov mejnik kluba. »Podvajali so me že na sredini igrišča, zato so imeli soigralci veliko neoviranih metov, ki so jih zadeli,« je po zmagi povedal Luka Dončić.

Izredno uspešen konec tedna je za Goranom Dragićem in njegovim Miamijem. Ravno po zaslugi njegovega koša šest sekund pred koncem je moštvo s Floride najprej ugnalo Indiano s 113:112, naslednji večer pa še Philadelphio po podaljšku s 117:116. Dragić je na prvi tekmi dosegel 14 točk in šest asistenc, na drugi pa 19 točk in sedem asistenc. S 15 zmagami in le enim porazom je Miami najboljše moštvo na domačem parketu v ligi NBA, skupno pa se je prebilo že na drugo mesto na vzhodni konferenci. »Počutim se, kot da bi pretekel maraton. Imamo ekipo, ki nikoli ne odneha, in to nas je za zdaj pripeljalo daleč,« je dejal Goran Dragić.