Odkar je Luka Dončić prišel v ligo NBA, vsak mesec osvoji individualno nagrado. Potem ko je v lanski sezoni zbral vseh šest nazivov novinca meseca v zahodni konferenci, mu je tudi v novi pripadlo prvo priznanje za najboljšega posameznika mesecev oktobra in novembra na Zahodu. Če bo 20-letni Ljubljančan nadaljeval v takem ritmu, bi bilo to nekaj, kar liga NBA še ni videla pri tako mladem košarkarju. Hkrati pa bi to pomenilo, da bi bil Dončić glavni kandidat za naziv najkoristnejšega igralca (MVP) sezone. Še zlasti ker Dallas po njegovi zaslugi še naprej zmaguje. Decembra je najprej končal niz desetih zaporednih zmag LA Lakers, zdaj pa je na kolena spravil še New Orleans (118:97). Prvo ime moštva iz Teksasa je bil kajpak Dončić, ki je postavil osebni rekord pri skokih (18), ob tem pa dosegel 33 točk in podelil še pet asistenc. V zadnji četrtini zaradi visokega vodstva svojega moštva ni več stopil na parket.

»Nisem se zavedal, da sem zbral toliko skokov. A občutek sem imel, kot da mi vsaka žoga, ki se odbije od obroča, pade v roke. V tretji četrtini sem zbral 15 točk in deset skokov po zaslugi naše dobre obrambe, ki nam je omogočila veliko protinapadov. Veseli smo zmage, še posebej zato, ker je bila dvorana v New Orleansu zelo glasna,« je po tretji zaporedni zmagi Dallasa povedal Luka Dončić. Tretji zaporedni uspeh je zabeležil tudi Miami, ki je kot prvi ugnal aktualne prvake Toronto (121:100) na njihovem domačem parketu. Goran Dragić zaradi poškodbe prepone tokrat ni igral in bo gotovo izpustil tudi tekmo proti Bostonu, verjetno pa še kakšno.