Sarajevo je pred tekmo vodilo s tremi točkami prednosti, a je ta po zmagi modrih skopnela, Željezničar pa je zdaj prvi zaradi boljšega medsebojnega izkupička. A začetek tekme ni napovedoval takšnega razpleta. Sarajevčani so povedli že v 12. minuti po golu Mersudina Ahmetovića. Željezničar je odgovoril hitro, a je strel Štilića zletel čez gol. Isti igralec je bil bolj natančen v 30. minuti, ko je izenačil na 1:1, kar je bil tudi izid prvega polčasa. Drugega so gostje fantastično odprli, v prvi minuti nadaljevanja je zadel Sulejman Krpić, v 70. minuti pa je Štilić z enajstmetrovke postavil končni izid.

Trener Željezničarja Amar Osim je po tekmi razlagal, da je zmaga zaslužena, veliko zaslug pa gre poleg odlične predstave igralcev tudi navijačem. »Slišali smo le naše navijače, čeprav jih je bilo občutno manj. Občutek je bil, kot da bi igrali na Grbavici. Upam na podobno stanje proti Veležu, da bomo na zimski spanec odšli na prvem mestu.«