V skupini A je Zagreb dosegel šele prvo zmago, njegova žrtev v domači Areni pred le 2100 gledalci pa je bil Elverum (30:27). Hrvati so na začetku drugega polčasa vodili z 20:16, v slabih sedmih minutah pa so gostje naredili delni izid 7:1. Po zadnjem izenačenju (26:26 v 56. minuti) so gostitelji – Slovenca Gašper Hrastnik in Aleksander Špende sta na izhodnih vratih kluba – v dobri minuti in pol dosegli tri gole zapored in razveselili trenerja Veselina Vujovića: »Odigrali smo dobro tekmo z izjemo padca v drugem delu, ki ni bil potreben. Toda v nadaljevanju smo pokazali kakovost, odločnost in ekipnega duha ter z zmago zadržali vsaj minimalne možnosti za napredovanje v osmino finala.«

Aktualni evropski prvak Vardar je v veliki krizi, saj je na zadnjih šestih tekmah le enkrat zmagal. Brez poškodovanega 215 centimetrov visokega in 135 kilogramov težkega Latvijca Dainisa Krištopansa so Makedonci po polomih proti Kielu (20:31), Veszpremu (30:39) in Kielcah (25:35) doživeli še enega v Belorusiji, saj jih je Meškov Brest povozil z 31:22. Vardar je osem minut pred koncem zaostajal le za gol (22:23), a do zadnjega znaka sirene ni več zadel, gostitelji, pri katerih so blesteli Mikita Vailupau (12 golov brez zgrešenega strela), Rus Aleksander Škurinski (9) in Hrvat Ivan Pešić (14 obramb), pa osemkrat. »V zadnjih minutah smo bili izgubljeni in takšne predstave si ne bi smeli dovoliti. Za nas kot evropske prvake ni opravičil in izgovorov za polom,« je priznal Vardarjev glavni menedžer Marko Savovski, trener beloruske ekipe, Španec Raul Alonso, pa je dodal: »Končno so moji fantje začeli igrati rokomet z užitkom, zadovoljstvom in navdušenjem. Že med tekmo sem videl nasmehe na njihovih obrazih.«

V krizi je tudi nekdanji trikratni evropski prvak Kiel, ki si je privoščil novo sramoto. Proti Motorju iz Zaporožja, ki v letošnji ligi prvakov še ni zmagal in je zadnji v skupini B, so Nemci doma le remizirali (32:32). Ukrajinci so sredi drugega polčasa vodili s 24:21, v končnici Kiel trikrat za dva (nazadnje pri 30:28), izenačujoči gol za Motor pa je v predzadnji minuti dosegel Stanislav Žukov. Kiel (brez Hrvata Domagoja Duvnjaka, ki je zaradi poškodbe mišice izgubljen vsaj do konca leta) je imel zadnjo minuto igralca več, a izid se ni spremenil. Po tekmi, na kateri sta Ukrajince do točke pripeljala predvsem Belorus Baris Puhovski (10 golov) in Rus Viktor Kirejev (16 obramb), je bil Kielov trener Filip Jicha razočaran: »Poraz boli, še posebno doma. Izgubili smo točko, a Motor si jo je zaslužil. Moji igralci so dali vse od sebe, toda očitno je težka prvenstvena tekma proti Hannovru pustila posledice.«

Na derbiju kroga je Veszprem doma premagal Kielce z 28:24 in se prebil na drugo mesto v skupini B. Po dvanajstem in sočasno zadnjem izenačenju (20:20) so gostitelji naredili delni izid 6:1 in tehtnico dokončno nagnili na svojo stran. Med štirimi Slovenci v Veszpremu je bil najučinkovitejši Dragan Gajić (4), za Kielce jih je toliko dosegel Blaž Janc, ki po sezoni zapušča Poljsko in odhaja v Barcelono. Veszpremu je šel na roko še domači poraz Montpelliera proti Portu (22:27), Portugalci pa imajo zdaj enako točk kot četrtouvrščene Kielce in že eno več kot Vardar.