Potem ko so v 3. slovenski nogometni ligi vzhod že končali jesenski del sezone, saj v njej tekmuje le 12 ekip, so bila minuli konec tedna ne delu moštva skupine zahod, kjer pa se na vrhu lestvice stvari niso spremenile. Vodilno Primorje na gostovanju pri Tolminu ni blestelo in si je zmago zagotovilo šele v 86. minuti, ko je z najstrožje kazni zadel Amel Džuzdanović.

Precej bolj prepričljiva je bila Svoboda, ki je v obračunu za drugo mesto premagala Grosuplje. Še v 61. minuti je bil razplet negotov, saj je Denis Boh s strelom z najstrožje kazni zaostanek gostov znižal na 1:2. A je za Svobodo že minuto pozneje zadel prvi strelec lige Aleksandar Đokić, ki je na 13 tekmah zabil že 19 golov, piko na i pa je nekaj minut pozneje postavil Klemen Štrancar.