Košarkarji Cedevite Olimpije so v petem krogu lige ABA doživeli prvi poraz. Roko so morali stisniti Mornarju, ki je bil v domači dvorani v Baru boljši s 77:70. Ker je bil Partizan na domačem parketu z 90:85 boljši od FMP, na regionalnem tekmovanju ni več neporaženih ekip. Na vrhu so štiri moštva s po štirimi zmagami in enim porazom, najboljšo razliko v danih in prejetih koših ima Budućnost, najslabšo pa Koper Primorska, ki se bo v nedeljo v derbiju v domači dvorani merila proti Cedeviti Olimpiji.

Ljubljančani so dvoboj v Baru začeli po najboljših željah. Povedli so z 10:0, prvi koš pa so prejeli ob koncu četrte minute. V prvem polčasu je imela Cedevita Olimpija vse pod nadzorom in si priborila visoko prednost. Mornar je z dvema zaporednima trojkama rezultat prvič izenačil ob koncu tretje četrtine (56:56). Ko je kazalo na izenačen dvoboj v zadnjih desetih minutah, so Črnogorci povsem povozili dotlej neporaženo ekipo in se veselili tretje zmage.

Dvoboj je zasenčil incident v zadnji četrtini. Ker je bila tekma že odločena, so domači košarkarji zadnje sekunde zadrževali žogo. Ukradel jim jo je košarkar Cedevite Olimpije Ryan Jamar Boatright in jo zabil v nasprotnikov koš. Poteza Američana je razburila domačega navijača, ki je pritekel na parket in udaril organizatorja igre ljubljanskega moštva. Sledilo je obojestransko prerivanje, zaradi katerega sta bila pri Cedeviti Olimpiji izključena Filip Krušlin in Jaka Blažič, pri domačih pa Damir Markota in Radoje Vujošević.

Liga ABA, drugi izidi 5. kroga: Krka – Koper Primorska 71:89 (13:23, 28:45, 52:77) – odigrano v petek, Partizan – FMP 90:85 (19:20, 40:40, 66:59 – Thomas 23, Gordić 15; Radanov 18, Reath 14), Mega Bemax – Budućnost 57:94 (21:25, 25:46, 43:74 – Simonović 15, Macura 13, Mesiček 0; Sehović 12, Bamforth 11), Cibona – Crvena zvezda 72:86 (18:18, 35:43, 56:68 – Bundović 15 Rebec 11; Perperoglou 15, Čović 14), Igokea – Zadar 79:71 (23:12, 36:35, 56:53 – Evans 17; Allen 24).