Ekipi iz največjega kanadskega mesta je zmago z zadetkom v 78. minuti priigral Nick DeLeon. Pred tem je Atlanta že po štirih minutah prišla v vodstvo prek Juliana Gressela po napaki obrambe Toronta.

Atlanta je bila blizu vodstva z dvema zadetkoma, ko si je v 8. minuti priborila najstrožjo kazen, a je bil vratar Toronta Quentin Westberg pri strelu Josefa Martineza iz 11 metrov na pravem mestu.

Torontu je nato uspelo izenačiti le šest minut pozneje z zadetkom Nicolasa Benezeta, sledil pa je bolj ali manj izenačen dvoboj, ki ga je odločil DeLeon. »Šlo je za borbo za preživetje. Nismo videli lepega nogometa. Bila je trda igra. Ampak moja ekipa se ni hotela predati,« je po tekmi predstavo Toronta ocenil njihov trener Greg Vanney.

Toronto se bo v finalu 10. novembra pomeril s Seattlom, ki je v torkovem polfinalu premagal Los Angeles FC s 3:1. Ekipi sta se v finalu srečali že v letih 2016 in 2017, vsaka pa je zmagala enkrat.