Argentinec je gledalce na Camp Nou najbolj navdušil z zadetkom v 34. minuti, ko je dosegel že svoj jubilejni 50. zadetek s prostega strela. Kot so na twitterju zapisali pri španskih prvakih, je Messi za Barcelono s prostega strela dosegel že 44 golov, še šest pa jih je prispeval v dresu argentinske vrste. »Kaj lahko še povem? Zmanjkalo mi je besed zanj. Njegovega taletna se ne da primerjati. Vsakič, ko se dotakne žoge, napravi nekaj posebnega,« je po tekmi 32-letnika pohvalil trener Barcelone Ernesto Valverde.

Messi je ob prepričljivi zmagi Barcelone s 5:1 gol dosegel še v drugem polčasu, prav tako pa prispeval podaji za zadetek Artura Vidala (29. minuta) in Luisa Suareza (79. minuta). Mrežo Valladolida, pri katerem je častni zadetek dosegel Kiko, je sicer že v drugi minuti načel Clement Lenglet.