V 3. slovenski nogometni ligi zahod je 10. krog prinesel obračun vodilnih Primorja in Svobode, ki 400 ljudi na Mestnem stadionu v Ajdovščini ni pustil ravnodušnih. Videli so namreč kar osem zadetkov in kopico preobratov, na koncu pa sta se moštvi razšli z neodločenim izidom 4:4. Svoboda tako ostaja na prvem mestu prvenstvene lestvice, s točko zaostanka pa ji sledi Primorje.

V Ajdovščini je vse kazalo, da bodo tri točke odnesli gostje. V 50. minuti so namreč vodili s 3:0, v 67. pa s 4:2. A gostitelji se niso predali. Taulant Kadrija je najprej v 70. minuti znižal na 3:4, za končni izid pa je štiri minute kasneje poskrbel Tilen Nagode. Remijev ni izkoristilo Grosuplje, ki bi se z zmago izenačilo s Svobodo na vrhu lestvice, a je klonilo proti Kočevju.