Štirinajsti krog v drugi slovenski nogometni ligi je bil v znamenju presenečenj. Poraz so doživele vodilne tri ekipe lige. Vodilna Gorica je izgubila derbi z Nafto, potem ko je Lendavčanom v drugem polčasu po zaostanku 0:1 uspel popoln preobrat za slavje s 3:1. Ko so Goričani, pri katerih je zaradi kartonov manjkal prvi zvezdnik ekipe Osuji, povedli na začetku drugega polčasa, je vse kazalo na zmago Primorcev, a so si v nadaljevanju privoščili nerazumljiv padec v igri. Nafta je v 18 minutah dosegla tri gole in se veselila zaslužene zmage ter potrdila vzpon forme, ki ga je nakazala že med tednom z zmago proti Rudarju v slovenskem pokalu.

Koper je po pokalnem doživel še ligaški poraz. Primorci so se v težavah znašli že v prvi minuti, ko je gol po odbiti žogi dosegel izkušeni Trdina. Koper je hitro izenačil in v lovu na zmago pozabil na obrambo. Turkuš je v 80. minuti z golom po protinapadu poskrbel za prestižni skalp Kopra, ki je tekmo končal z desetimi igralci, potem ko je bil v 82. minuti izključen Vekić.

Radomlje so padle v krizo, saj so na zadnjih treh tekmah osvojile le točko. Po remiju na lokalnem derbiju z Dobom so izgubile z Gorico in Biljami. Varovancem Sandija Valentinčiča je na težkem gostovanju v Radomljah uspeh preobrat po zaostanku 0:1 po prvem polčasu in prišli so do tretje zmage zapored, s katero so se povzpeli na tretje mesto na lestvici. V krizi je tudi lanski prvoligaš Krško, ki je v zadnjih treh krogih osvojil le točko. V soboto je doma izgubil z Dobom, ki je po nekaj slabših predstavah zaigral učinkovito v napadu ter agresivno in disciplinirano v obrambi. Drava je nadaljevala razprodajo ugleda in točk v Rogaški Slatini. V derbiju dna so Brežice v gosteh premagale Brda z 1:0 in se otresle zadnjega mesta.

2. SNL, 14. krog: Kalcer Radomlje – Vitanest Bilje 1:2 (1:0) – strelci: 1:0 Nikolić (36), 1:1 Humar (47), 1:2 Guček (74/avtogol). Športni park Radomlje, gledalcev 200, sodnik: Halilović.

Krško – Roltek Dob 1:3 (0:0) – strelci: 0:1 Šipek (51), 0:2 Gajić (69), 0:3 Šipek (75), 1:3 Čirjak (90/11 m). Stadion Matija Gubec, gledalcev 200, sodnik: Tkalčič.

Rogaška – Drava Dakinda Ptuj 3:2 (1:1) – strelci: 1:0 Antonić (3), 1:1 Rudonja (15), 2:1 Koprivica (53), 3:1 Jauk (72), 3:2 Haljeta (77). Športni center Rogaška Slatina, gledalcev 120, sodnik: Lacković.

Fužinar Vzajemci – Koper 2:1 (1:1) – strelci: 1:0 Trdina (1), 1:1 Baša (17), 2:1 Turkuš (80). Mestni park Ravne na Koroškem, gledalcev 400, sodnik: Čontala.

Jadran Dekani – Koroška Dravograd 5:1 (2:1) – strelci: 1:0 Verunica (21), 1:1 Verstovšek (34), 2:1 Stepančič (44), 3:1 Stepančič (69), 4:1 Babič (86/11 m), 5:1 Zyba (88). Športni park Dekani, gledalcev 80, sodnik: Matoša.

Krka – Beltinci Klima Tratnjek 2:0 (2:0) – strelca: 1:0 Kim (9), 2:0 Kambič (16). Stadion Portoval, gledalcev 100, sodnik: Kos.

Gorica – Nafta 1903 1:3 (0:0) – strelci: 1:0 Colley (48), 1:1 Pirtovšek (68), 1:2 Rebernik (81), 1:3 Ploj (86). Športni park Nova Gorica, gledalcev 200, sodnik: Matković.

Brda – Brežice Terme Čatež 0:1 (0:1) – strelec: 0:1 Perković (29). Športni park Vipolže, gledalcev 100, sodnik: Kondić.