V našem časniku smo od začetka septembra do danes predstavili vseh osemnajst nominirancev za regijsko priznanje gazela, ki prihajajo iz šestih slovenskih regij. V nasprotju s preteklimi leti, ko so bili regijski zmagovalci znani pred zaključno prireditvijo, bomo regijske in tri zmagovalne gazele letos razglasili šele na večerni sklepni prireditvi.

Skupna cilja: rast in uspeh

Prisotnost na dogodku so potrdili predsednik vlade Marjan Šarec, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Jernej Pikalo ter mag. Ksenija Klampfer, ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Pred slovesno razglasitvijo bo v klubu Cankarjevega doma v sodelovanju z Združenjem Manager potekal pogovor leta na temo, zakaj znajo nekatera podjetja dobro zaslužiti ter katera izhodišča so tri podjetniške zgodbe uspeha in rasti: Petrolov nakup gazele Eltec in 1500 novih delovnih mest v devetih letih, investicije podjetja KLS v času, ko njegovi tekmeci zapirajo tovarne, in D.labs kot ena najboljših tehnološko-storitvenih družb za startupe.

»Z novim konceptom obogateni regijski izbori, ki niso potekali kot prireditve, temveč kot ustvarjalni pogovori, so poželi pohvale in bili prepoznani kot navdihujoči in sproščeni,« pove Miha Vrbinc, predsednik organizacijskega odbora Gazele. »V Dnevniku nas razveseljuje podatek, da se je po raziskavi podjetja Valicon zaupanje v mala in srednje velika podjetja v slovenski družbi v letih od 2012 do 2018 povečalo za kar 15 odstotkov. Da družba vidi zglede v podjetnikih, dokazuje tudi priznanje za življenjsko delo na področju menedžmenta, ki ga je Združenje Manager podelilo Bogomirju Strašku, direktorju zlate gazele KLS in predsedniku sveta Gazele. Verjamemo, da smo z izborom slovenske gazele skupaj z vsemi deležniki prispevali delček v spremembi odnosa do podjetništva s skupnim ciljem – doseči večjo rast tudi v prihodnjih letih.«

Navdih drugim podjetjem

»Z izborom pravih gazel želimo dati pogum tudi tistim, ki šele razmišljajo o podjetništvu, in tistim, ki so že začeli,« pravi Bogomir Strašek, predsednik sveta Gazela. »Zato je pomembno, da pokažemo napredek, ki so ga gazele dosegle večinoma samostojno, z lastnimi močmi in znanjem. S pravimi gazelami, ki so to pot prehodile, dajemo korajžo in dvignemo samozavest tistim, ki si tega še niso upali, in jim pokažemo, da se da doseči dobre rezultate z lastnimi močmi,« še razloži. »V Sloveniji čedalje bolj raste zavedanje, da so gazele nosilke odličnosti in trajnosti v družbi pa tudi odgovornega podjetništva,« dodaja mag. Edita Krajnović, vodja metodologije izbora Gazela. »Zgodbe gazel opogumljajo in so utrle pot, kako se učimo od tistih, ki so korak naprej in bolj kot drugi sposobni rasti in razvoja.«