Jeseničani so zapravili lepo priložnost za zmago proti vodilni ekipi regionalnega tekmovanja. Sredi druge tretjine so vodili s 3:1, toda prednosti niso znali zadržati, tekmeci pa so poskrbeli za popoln preobrat in v podaljšku so nato gostje dosegli zmagoviti zadetek.

Po golih Mihe brusa, Jake Sodje in Jake Ankersta so železarji v 27. minuti vodili s 3:1. Toda sledil je padec v igri, Ritten pa je v le sedmih minutah izid povsem obrnil in povedel s 4:3. Še pred koncem drugega dela je nato ob prednosti dveh igralcev na ledu za Jeseničane na 4:4 izenačil Aljoša Crnovič.

V zadnji tretjini golov ni bilo, v podaljšku pa je nato Ritten izkoristil priložnost, ko je sodnik že dvignil roko za izključitev na domači strani, vratarja Urbana Avsenika pa je premagal Markus Spinell.

Jeseničani so tako na sedmi tekmi sezone doživeli četrti poraz, naslednjo pa bodo igrali v gosteh pri Kitzbühlu v četrtek, 17. oktobra.