Derbi večera v Londonu je bil prava poslastica, ki je navdušil z obilo vrhunskih potez in igro v visokem ritmu. Potem ko je Tottenham narekoval ritem in povedel v 12. minuti z golom Južnega Korejca Sona, je Bayernu že do odmora uspel popoln preobrat. Zadetka Kimmicha in Lewandowskega sta bili pravi mojstrovini z natančnima streloma z roba kazenskega prostora, pri katerih je bil vratar Londončanov Lloris nemočen. Ko so navijači Tottenhama v drugem polčasu pričakovali lov na izenačenje, so njihovi ljubljenci doživeli pravo katastrofo in z 2:7 najhujši poraz na svojem stadionu. Junak nemške zmage je bil Gnabry, ki je dosegel kar štiri gole in poskrbel za pravo blamažo Tottenhama.

Pravi podvig je uspel tudi Crveni zvezdi, ki je v Beogradu zaostanek 0:1 ob polčasu spremenila v odmevno zmago s 3:1, potem ko je sijajno odigrala zadnji del tekme proti Olympiakosu. Beograjčani so znali izkoristiti prednost igralca več in dosegli tri gole, potem ko je bil pri Grkih zaradi drugega rumenega kartona izključen Benzia. Zagrebški Dinamo se je dobro branil na gostovanju v Manchestru, a v drugem polčasu je odločila kakovost angleškega prvaka.

Speči velikan. Tako so v madridskem Realu pred tekmo opisali belgijskega tekmeca Club Brugge. Prebudil se je prav na stadionu Santiago Bernabeu. Real se je osmešil v prvem polčasu, ko mu je Brugge zabil kar dva gola. Beli balet je bil kaznovan za dve veliki napaki v nezanesljivi obrambi z vratarjem Courtoisom na čelu. Real je silovito krenil v drugi polčas, proti golu Belgijcev sprožil kar 15 strelov in zmogel do izenačenja, potem ko sta zadela Ramos in Casemiro. Finiš tekme je Club Brugge odigral le z desetimi nogometaši, saj je bil zaradi dveh rumenih kartonov v šestih minutah izključen kapetan Vormer. Real ima tako po dveh krogih le točko, saj je v prvem izgubil na gostovanju pri PSG z 0:3. Med osmoljenci ob porazu Atalante proti Šahtarju je bil tudi Slovenec Josip Iličić. V 16. minuti je priigral enajstmetrovko, ki jo je tudi sam izvedel, a ni bil uspešen, saj mu je ukrajinski vratar Pjatov strel ubranil. Nosilec igre slovenske reprezentance je bil zamenjan že v 57. minuti tekme. Ukrajincem je po zaostanku 0:1 uspel preobrat, zmagoviti gol pa je dosegel izraelski rezervist Solomon v 95. minuti.