Potem ko so slovenski odbojkarji klonili v finalu evropskega prvenstva v odbojki, je danes Srbom pripadel še en športni dvoboj. V finalu superpokala v ligi ABA sta se namreč v Zagrebu merila Cedevita Olimpija in Partizan, zasluženo pa je lovorika romala v Beograd, saj so Ljubljančani prikazali preslabo obrambo za resen odpor črno-belim. Najkoristnejši igralec turnirja je postal Rashawn Thomas. Olimpija v sredo odpira sezono v evropskem pokalu, ko bo v Stožicah ob 19.30 gostovala turška Darušafaka.

Ljubljančani so tretji obračun v treh dneh – pred tem so v četrtfinalu po podaljšku ugnali FMP, v polfinalu pa z 28 točkami razlike odpihnili Budućnost – začeli zaspano. Predvsem se je hitro razigral Ognjen Jaramaz, ki je dosegel prvih osem točk za Partizana, ki je v polfinalu izločil Primorsko. Pri zaostanku s 3:12 je trener Olimpije Slaven Rimac vzel minuto odmora, sledil pa je delni izid zmajev 13:3, s čimer so ujeli nasprotnika. Pri Olimpiji sta bila predvsem razpoložena Codi Miller-McIntyre in Jaka Blažič, ki bosta več kot očitno nosilca igre v prihajajoči sezoni. Po nekaj minutah izenačene igre je na parketu znova zagospodaril Partizan, ki je s hitrimi protinapadi kaznoval vsak zgrešen met ali napako Olimpije. Na splošno je bila pri zmajih raven igre v obrambi skromna, kar je bila zagotovo posledica utrujenosti, a kljub temu si ne bi smeli dovoliti, da jim nasprotnik do polčasa nasuje kar 55 točk. Ker se slika ni pretirano spremenila niti v drugem polčasu, je bilo jasno, da Olimpija vodstva Partizana v nobenem trenutku ne bo več resno ogrozila.

Liga ABA, superpokal, finale: Cedevita Olimpija – Partizan 77:99 (20:20, 44:55, 73:84, Blažič 18, Boatright 15; Jaramaz 20), polfinale: Cedevita Olimpija – Budućnost 103:75 (26:20, 50:46, 78:61, Boatright in Stipanović po 15; Cobbs 17), Partizan – Primorska 91:77 (19:22, 43:48, 66:62, Thomas 19; Holt 17).