Atalanto čaka disciplinska kazen, potem ko je nekaj njenih navijačev glasno žvižgalo in z neprimernimi vzkliki oblegalo brazilskega branilca Fiorentine Dalberta.

Sodnik Daniele Orsato je sicer tekmo, ki se je končala z remijem 2:2, v 84. minuti je za domačo ekipo zadel tudi Iličić, vmes prekinil za približno tri minute. Napovedovalec na stadionu v Parmi, kjer gostuje Atalanta med prenovo stadiona v Bergamu, je preko zvočnikov opozoril navijače, naj nehajo z zlorabo, sicer bo tekma nemudoma končana.

»Položaj v Italiji se glede rasizma ni izboljšal in predstavlja resen problem,« je dejal šef svetovnega nogometa za italijansko televizijo Rai 2. »Ljudi, ki se tako obnašajo, je treba identificirati in vreči s stadionov, jim prepovedati vstop. Ljudje se morajo jasno zavedati, tako kot na primer v Angliji, da bodo za takšno obnašanje kaznovani,« je bil jasen Infantino in dodal: »Ne smemo se bati obsojati rasistov. Proti temu se moramo boriti do konca.«

Podobni incidenti so se to sezono v Italiji zgodili še v Cagliariju in Veroni, o čemer smo pisalu tudi na Dnevniku.