Potem ko so nogometaši Kočevja v prejšnjem krogu 3. SNL – zahod doma visoko klonili proti Iliriji z 2:5, so v 5. krogu doživeli novo katastrofo proti drugemu od treh predstavnikov iz Ljubljane v ligi Svobodi. Končni izid je bil kar 6:0 v korist ekipe iz slovenske prestolnice. Pred 81 gledalci, kot beleži uradna statistika, so nogometaši nekdaj legendarnega branilca Olimpije Jedinka Perice večino dela opravili v drugem polčasu, ko so Kočevju zabili kar pet golov. Zanimivo je, da se je pri gostiteljih med strelce vpisalo šest različnih igralcev.

Izjemno razburljiv obračun v Ajdovščini se je med Primorjem in Žirmi končal z remijem 3:3. Gostje so v 54. minuti vodili že s 3:0, nato pa so Ajdovci uprizorili preobrat, ki ga je v 94. minuti dokončal Amel Džuzdanović z golom z bele točke.