V nedeljo se je začela druga polovica kvalifikacij za EP v nogometu leta 2020, ki ga bo gostilo kar 12 držav. Italija in Španija imata po šestih tekmah maksimalni izkupiček 18 točk. Španija je v skupini F brez težav premagala Ferske otoke s 4:0. Kapetan Sergio Ramos je odigral 167. tekmo za Španijo in se po številu nastopov za reprezentanco na prvem mestu izenačil z vratarjem Ikerjem Casillasom. Španci so očitno dobili novega golgeterja Paca Alcacerja (Borussi Dortmund), ki je na zadnjih štirih tekmah v 220 minutah dosegel šest golov, kar pomeni, da zadetek doseže vsakih 37 minut. V tej skupini se je skandinavski derbi v Stockholmu med Švedsko in Norveško, na katerem je bil sodnik Slovenec Slavko Vinčić, končal z remijem (1:1). Švedska, Romunija in Norveška bodo v troboju odločile o drugem mestu, ki vodi na EP.

Korak do uvrstitve na EP je tudi Italija, ki je v Tampereju premagala Finsko z 2:1 iz sumljivo dosojene enajstmetrovke po igranju z roko. To je bila že enajsta zaporedna zmaga Italije proti Finski. Gol za Finsko, ki je druga v skupini J, je dosegel Teemu Pukki z enajstmetrovke. To je bil že njegov 15. zadetek na zadnjih 15 tekmah za Finsko.