Potem ko so pri Nogometni zvezi Slovenije pred letošnjo sezono v 3. slovenski nogometni ligi znova uvedli le dve skupini, je nastal problem na vzhodu, saj precej ekip ni želelo sodelovati v višjekakovostnem rangu. Tako je na vzhodu le 12 moštev in ne 14 kot na zahodu, med njimi tudi Radgona, ki bi morala glede na rezultate v lanski sezoni izpasti iz lige. Da ekipa Borisa Janžekoviča ni dorasla kakovosti tekmovanja, se kaže tudi v letošnji sezoni, saj ima po dveh krogih razliko v golih 0:17. V 2. krogu jo je Šampion odpihnil s kar 12:0, Jetmir Torra pa je pri Celjanih zabil kar sedem golov.

Na zahodu po treh odigranih krogih brez oddane točke še vedno izstopa Primorje. Ajdovci so to pot gostili Arne Tabor in ga odpravili z 2:0. V 74. minuti je mrežo gostov z najstrožje kazni načel Anže Kuraj, Žan Leban pa je za končnih 2:0 zadel v 93. minuti.