Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je nastope na evropskem prvenstvu končala v osmini finala. Za uvrstitev med najboljših osem v Evropi so Slovenke danes v Lodžu priznale premoč Nemkam. Slovenske odbojkarice so v dvoboj proti favoriziranim tekmicam vstopile hrabro ter bile do sredine prvega niza v vodstvu s 13:11. Niz je bil izenačen do rezultata 18:18, ko so Nemke prestavile v višjo prestavo, prepričljivo dobile prvi niz s 25:21, še lažje drugega s 25:15, svoje delo pa so končale z zmago v tretjem nizu s 25:20. V zadnjih dveh nizih Slovenke niso bile v niti enkrat v vodstvu. Italijan Alessandro Chiappini je iskal razpoloženo postavo, na klop poklical rahlo poškodovano Izo Mlakar, toda razlika v kvaliteti je bila očitna. Največ točk je v slovenski reprezentanci dosegla Darja Eržen (12), ki je po dvoboju povedala: »Poznala se je nemška kvaliteta. Tekmice praktično niso delale napak. Prvenstvo zapuščamo ponosne, da smo se uvrstile v osmino finala, kar je za nas velik uspeh.«

Da so Nemke v izvrstni formi, so dokazale v skupinskem delu tekmovanja, ko so premagale Rusinje ter bile s petimi zmagami zmagovalke skupine D. Slovenija je v skupini B zasedla četrto mesto, evropsko prvenstvo pa končala s štirimi porazi in dvema zmagama. Slovenke so bile s 3:0 boljše od Portugalk ter s 3:2 od Ukrajink, proti Italijankam, Poljakinjam, Belgijkam in Nemkam pa niso osvojile niti niza. Na prvenstvu so dobile šest nizov, 14 pa so jih izgubile.

Evropsko prvenstvo za ženske, osmina finala: Rusija – Belgija 3:1 (22, 15, –21, 22), Nizozemska – Grčija 3:0 (21, 23, 12), Srbija – Romunija 3:0 (20, 17, 23), Nemčija – Slovenija 3:0 (21, 15, 20), Italija – Slovaška 3:0 (20, 23, 20), Bolgarija – Azerbajdžan 3:0 (12, 16, 23), Turčija – Hrvaška 3:2 (24, -18, -31, 22, 14), Poljska – Španija – večerna tekma.