Nič ne bo od bojev za kolajne slovenske rokometne reprezentance na svetovnem prvenstvu do 21 let. Nocoj so namreč izbranci selektorja Saše Prapotnika po dramatični končnici tesno izgubili proti Portugalski (25:26), s čimer jih zdaj čaka boj za uvrstitev od 5. do 8. mesta. Za uspeh sta bila premalo izjemno razpoloženi Gregor Ocvirk, ki je dosegel več kot polovico vseh zadetkov Slovenije (13), in vratar Mark Ferjan, ki se je izkazal z 11 obrambami.

Današnji četrtfinale so bolje začeli Portugalci, ki so vodili večino prvega polčasa, največ nekajkrat za tri gole. Verjetno bi si priigrali tudi višjo prednost, če ne bi imeli Slovenci v svojih vrstah izjemno razpoloženega Ocvirka, ki je tako rekoč sam držal korak z nasprotniki. Do izenačenja na 11:11 v 24. minuti je tako dosegel kar sedem golov Slovenije, ki je nekaj minut kasneje prvič na tekmi povedla (13:12), tudi na odmor pa odšla s prednostjo zadetka (14:13). V drugem polčasu se je nadaljevala izenačena igra, moštvi pa sta se izmenjavali v vodstvu, pri čemer si vse do 49. minute, ko so Portugalci povedli z 21:19, nobeno ni uspelo priigrati večje razlike od enega gola. No, ko jim je to uspelo, portugalski rokometaši Slovencev niso več spustili predse, kljub temu pa so ti dvakrat še uspeli izenačiti in so imeli v zadnjih sekundah napad za izenačenje ter podaljšek. A se je z obrambo Tadeju Mazeju prav v zadnji sekundi izkazal vratar Diogo Valerio (skupaj 14 obramb) in pokopal upe Slovenije na boj za kolajne.

Svetovno mladinsko prvenstvo, četrtfinale: Slovenija – Portugalska 25:26 (14:13) – Ocvirk 13, Mi. Kotar 3; Vieira 7, Hrvaška – Tunizija 27:24 (13:9), Egipt – Norveška 29:27 (12:14), Francija – Danska 35:32 (14:16).