Prvi zvezdnik Senegala in napadalec angleškega velikana Liverpoola Sadio Mane se je izkazal z dvema goloma, a je ob tem najprej zapravil enajstmetrovko v prvem polčasu.

Ismaila Sarr je Senegal popeljal v vodstvo v 63. minuti, Mane pa je zmago potrdil z goloma v 71. in 78. minuti, drugega je dal z enajstih metrov. Kenijci so od 76. minute igrali brez Philemona Otiena, ki je dobil drugi rumeni karton.

V drugi tekmi skupine C je Alžirija s popolnoma spremenjeno postavo, kot je igrala proti Senegalu, s 3:0 premagala Tanzanijo. Alžirci so trikrat zadeli v prvem polčasu, najprej je bil natančen Islam Slimani, nato pa dvakrat Adam Ounas.

Alžirci so tekmovanje končali na vrhu skupine z devetimi točkami, Senegal jih je zbral šest, Kenija tri in Tanzanija, ki je na afriškem prvenstvu igrala prvič po 39 letih, brez.

V prvih ponedeljkovih tekmah sta se zmage veselili ekipi Slonokoščene obale, ki je bila s 4:1 boljša od Namibije, in Maroka, ki je z 1:0 ugnal Južnoafriško republiko.