Njuno delo v Petki za nasmeh, ki je pridobila tudi status humanitarne organizacije, je izključno prostovoljno. »Ponedeljke popoldne si vzameva samo za 'Petko', sicer pa vsak dan narediva malo, vse v prostem času. Največ dela je septembra, ko se dogovarjamo s šolami, katerim otrokom bomo plačevali prehrano,« pove Rok. Šol, osnovnih in srednjih, s katerimi sodelujejo, je trenutno več kot 40, največ iz Prekmurja. Za pomoč jih prosijo same, zgodilo pa se je že tudi, da so jih kontaktirali starši ali učitelji. »Na Osnovni šoli Brezovica so se starši sami odločili, da bi radi pomagali. Okrog 70 staršev tako redno plačuje 'petke', ves denar pa gre za otroke iz njihove šole. Pozitivna je tudi zgodba Srednje in poklicne strokovne šole Bežigrad, kjer 'petke' plačujejo učitelji, s sredstvi pa poravnamo stroške prehrane in šolskih izletov dijakov iz socialno ogroženih družin.« Bančni račun društva vsak mesec v celoti objavijo na spletu na www.petkazanasmeh.si. »Ves denar, ki nam ga nakazujejo donatorji, porabimo za otroke, razen stroškov vzdrževanja pisarne, ki znesejo kakih sto evrov na leto. Ostale stroške, kot so papir in poštnina, z Milanom poravnava iz lastnega žepa,« pove Rok, ki je tudi sam 'petkar'.

V društvu so z leti prerasli svoje okvirje in danes skušajo pomagati vsakemu, ki potrebuje pomoč. Šestim otrokom, na katere so jih opozorili v Društvu za nenasilno komunikacijo, na primer plačujejo psihosocialno pomoč, da otroci v stiski ne bi bili prepuščeni na milost in nemilost čakalnih vrst za pomoč v javnih zdravstvenih ustanovah. V sodelovanju s centri za socialno delo pomagajo tudi starejšim občanom z nizkimi pokojninami. Lani so jim delili nakupovalne kartice za trgovino Robin Food, ki pa je konec leta zaprla svoja vrata, zato zdaj iščejo poti za sodelovanje z drugimi trgovci, ki bi bili pripravljeni pomagati z izdajo kartic. S plačilom položnic pomagajo tudi drugim socialno ogroženim ljudem, na katere jih praviloma opozorijo šole ali centri za socialno delo. »Vedno smo pripravljeni pomagati, vendar denarja nikoli ne nakažemo na osebni tekoči račun: da ne bi prišlo do zlorab, pa tudi zato, da ne bi imeli ljudje z nakazili še dodatnih stroškov.«

Največja zmaga Petke za nasmeh je subvencionirano šolsko kosilo za prve tri dohodkovne razrede, pravi Rok. »Začelo se je s peticijo za zvišanje cenzusa pri subvencioniranju osnovnošolskega kosila, nadaljevali pa smo z obiskom vseh poslanskih skupin. Iniciativa posameznika se je razvila v gibanje za pomoč socialno manj močnim.«