Z uvrstitvijo v finale tako Arsenala kot Chelseaja v evropski ligi kot Liverpoola in Tottenhama v ligi prvakov pomeni, da bodo prvič za oba prestižna naslova evropskega klubskega tekmovanja tekmovali zgolj angleški klubi.

V Londonu je Chelsea, zmagovalec tega tekmovanja v sezoni 2012/13, sicer pa ima doslej pet evropskih lovorik, gostil Eintracht, ki je bil finalist lige prvakov oziroma takratnega evropskega pokala 1959/60 ter zmagovalec pokala Uefe 1979/80 in zmagovalec pokala intertoto 1967.

Chelsea je v prvem polčasu prišel do prednosti, ko je v 28. minuti Eden Hazard podal do Rubena Loftus-Cheeka, ki je zadel za 1:0. Toda Nemci so odgovorili z vročim napadalcem Luko Jovićem, ki je izenačil na 1:1 in dvoboj postavil v začetno izhodišče.

Do konca rednega dela se izid ni spremenil, tako da je sledil podaljšek, v 116. minuti so domači sicer dosegli gol prek Cesarja Azpilicuete, a so sodniki piskali prekršek nad vratarjem.

Sledile so enajstmetrovke, pri katerih so imeli več uspeha domačini, odločilni strel je zadel Eden Hazard, potem ko je pred tem Azpilicueti strel obranil Eintrachtov vratar, na drugi strani pa je Chelseajev čuvaj mreže ustavil strela Martina Hintereggerja in Goncala Paciencie.

Aubameyang s »hattrickom« v Valencii

V Valencii, domača ekipa je bila med drugim finalistka lige prvakov 1999/00 in 2000/01, zmagovalka pokala pokalnih zmagovalcev 1979/80 in zmagovalka pokala Uefe 2003/04, pa je gostoval Arsenal, med drugim zmagovalec pokala pokalnih zmagovalcev 1993/94 in lanski polfinalist evropske lige.

Špance je v 11. minuti z zadetkom za 1:0 razveselil Kevin Gameiro, toda Pierre-Emerick Aubameyang v 17. in Alexandre Lacazette v 50. minuti sta praktično poslala topničarje v finale. Gameiro je v 58. minuti sicer zadel za 2:2, a je Aubameyang hitro spet odgovoril z golom za 3:2, v 89. minuti pa je isti igralec s »hattrickom« le postavil piko na i.