Aktualni državni prvaki iz Celja so v domačem Zlatorogu proti Koprčanom po zadnjem izenačenju na tekmi (17:17 v 44. minuti) le zaigrali na polno in po delnem izidu 6:1 je bila tekma odločena (29:22). »V prvem polčasu smo dobro igrali v obrambi, a naredili občutno preveč napak v napadu. V drugem smo se le zbrali in vedeli, kaj moramo popraviti v igri. Stisnili smo v obrambi, v napadu pa zaigrali hitreje, bolj tekoče in učinkovito,« je dejal celjski igralec Josip Šarac, s šestimi goli drugi strelec ekipe za kapetanom Davidom Razgorjem (8).

Na šesti tekmi v končnici za prvaka je Gorenje petič zmagalo, njegova žrtev na gostovanju pa je bil Maribor Branik (28:22). Poleg vratarja Emirja Taletovića (15 obramb) je blestel strelsko razpoloženi trio Matic Verdinek (7), Miha Kavčič (6) in Aleks Kavčič (5), ki je zaostanek štirih golov v 14. minuti (3:7) že do konca prvega polčasa spremenil v vodstvo z 12:10. V nadaljevanju so imeli Velenjčani ves čas prednost treh ali štirih golov, rekordna pa je bila plus sedem (28:21). Gorenjev trener Zoran Jovičić je po tekmi dejal: »Uvodne minute tekme zares niso bile najboljše, očitno smo bili malce neogreti. Toda ko smo dosegli pravo temperaturo, je igra stekla. V drugem polčasu smo prikazali dobro igro v obrambi in napadu ter zasluženo zmagali.«

Ribnica po visoki zmagi v Škofji Loki (31:23) za drugouvrščenim Gorenjem še vedno zaostaja zgolj za točko. Loka je samo dvakrat vodila za gol (7:6, 8:7), vse drugo je bilo v znamenju Ribničanov. Rok Setnikar je bil s sedmimi goli (Blaž Nosan 6, Jamnik 6, Vrbinc 5) prvi strelec tekme: »Držali smo se trenerjevih navodil in medsebojnih dogovorov iz garderobe. Nismo popuščali niti v obrambi niti v napadu. Visok ritem igre smo držali skozi celotno tekmo, s pomočjo več rotacij pa visoko zmagali.«

Šesti krog, končnica za prvaka: Maribor Branik – Gorenje 22:28 (10:12), Urbanscape Loka – Riko Ribnica 23:31 (14:18), Celje Pivovarna Laško – Koper 29:22 (11:12), končnica za obstanek: Dobova – Krka 37:31 (19:11), Sviš Ivančna Gorica – Jeruzalem Ormož 25:25 (12:17), preloženo: Trimo Trebnje – Dol TKI Hrastnik (petek, 10. maj).