V Frankfurtu je gostoval prvi favorit tekmovanja Chelsea. Prvi polčas se je končal z neodločenim izidom 1:1, tako kot na koncu tudi tekma. Luka Jović je Nemce popeljal v vodstvo v 23. minuti, Chelsea pa je izenačil prek Pedra ob koncu prvega polčasa.

V 59. minuti je David Luiz zadel prečko s strelom z roba kazenskega prostora, Londončani pa so bili tudi sicer prevladujoča ekipa na terenu, tako v posesti žoge kot številu strelov. V 77. minuti je z glavo znova poizkusil Luiz, Kevin Trapp pa je bil na mestu.

V 85. minuti je na drugi strani David Abraham streljal z glavo le malce previsoko.

V Londonu pa je Arsenal prvi polčas dobil z 2:1. Oba zadetka je dosegel Alexandre Lacazette, in sicer v 18. in 26. minuti. Špance je takrat v igri držal Mouctar Diakhaby, ki je prvi zadel v 11. minuti.

V 67. minuti so imeli gostitelji novo lepo priložnost prek Lacazetta, a je bil vratar Valencie na mestu po strelu iz bližine. So pa Angleži še povečali prednost že v sodniškem dodatku, ko je po podaji z leve strani na drugi vratnici zadel Pierre-Emerick Aubameyang.