Iličić je v prvem polčasu uspešno izvedel enajstmetrovko. Za končno zmago z 2:1 pa je po podaji slovenskega reprezentanta zadel kapetan kolektiva, Alejandro Gomez. Na prvi tekmi v Firencah sta se ekipi razšli s 3:3.

Lazio je v sredo izločil Milano. Finale italijanskega pokala bo 15. maja na olimpijskem stadionu v Rimu.

Nerazzurri iz Bergama bodo zaigrali v prvem finalu italijanskega pokala po letu 1996, ko so v finalu morali priznati premoč prav Fiorentini.

Atalanta je doslej trikrat igrala v finalu italijanskega pokala. Leta 1987 je bil v boju za lovoriko boljši Napoli. Leta 1963 pa je na San Siru v Milanu s 3:1 premagala Torino za prvi in edini pokalni naslov, kar je bil doslej največji uspeh zasedbe iz Bergama.

Atalanta je v četrtfinalu izločila Juventus, ki je osvojil pokal v zadnjih štirih sezonah.

Iličić je sicer zaradi ponavljajoče se poškodbe levega kolena v 84. minuti zapustil zelenico.