Izjemno izenačen dvoboj šestega kroga drugega dela v 1. SKL za moške je v Domžalah dobila Rogaška z 82:80. Gostje so se z zmago na lestvici prebili na drugo mesto, saj zaostajajo le za Petrolom Olimpijo, medtem ko ima neporažena Primorska dve tekmi manj. Primorci, ki so prejšnji teden osvojili ligo Aba 2 ter napredovali v najmočnejšo ligo, se bodo jutri ob 18. uri pred domačimi gledalci pomerili s Hopsi iz Polzele.

Čeprav je Rogaška premagala Helios le z dvema točkama razlike, je bila boljša večji del tekme. V 26. minuti je po košu Leona Šantlja povedla s 15 točkami prednosti (57:42). Po dveh prostih metih Jureta Besedića je pred začetkom zadnje četrtine Helios znižal zaostanek na 52:60. Gledalci v dvorani so začutili morebiten preobrat. Domžalčani so se v 36. minuti po košu Miroslava Pašajlića približali na točko zaostanka (68:69), v naslednjem napadu pa je s trojko za vodstvo z 71:69 poskrbel Nikola Gajić. V zadnjih štirih minutah nobena ekipa ni vodila za več kot za dve točki. Dve sekundi pred koncem je zmago Rogaški s košem pod obročem zagotovil Šantelj. V zadnjem napadu je Igor Tratnik zgrešil iz težkega položaja. Najboljši strelec tekme je bil Mirza Sarajlija, najboljši igralec pa Rashun Davis, ki je dosegel 20 točk, 5 skokov in 7 podaj.

»Tri četrtine tekme smo igrali odlično, le v tretji smo popustili v obrambi in dovolili preveč protinapadov. Tekma je šla v infarktno končnico, kjer je bila sreča na naši strani,« se je zavedal gostujoči trener Damjan Novaković. Trener Domžalčanov Dejan Jakara je po tekmi povedal: »Žal smo v prvem polčasu naredili preveč napak. V drugem smo bili pravi, a je Rogaška vedno v pravem trenutku zadela in ohranjala varno prednost. V končnici smo imeli priložnost priti tudi do zmage.«

Košarkarji Ilirije so po dveh zaporednih zmagah v ligi za obstanek klonili v Laškem. Zlatorog se je na vrhu lestvice lige za obstanek izenačil s Šentjurjem in Šenčurjem, medtem ko je Ilirija tri kroge pred koncem prvenstva ostala brez teoretičnih možnosti za obstanek v ligi.

Izidi, 6. krog, liga za prvaka: Helios Suns – Rogaška 80:82 (18:26, 34:46, 52:60, Pašajlić in Mahkovic po 20; Sarajlija 21, Davis 20), Petrol Olimpija – Krka 79:60 (29:13, 43:28, 65:39) – odigrano v petek, Sixt Primorska – Hopsi Polzela (jutri ob 18. uri), liga za obstanek, 6. krog: Zlatorog Laško – Ilirija 86:73 (20:18, 43:36, 67:54, Barič 20; Gabrovšek 31), Šenčur – Šentjur 92:82 (24:20, 47:38, 68:57) – odigrano v petek.