V Zlatorogu so Mariborčani vodili le z 1:0 in 2:1, vse drugo je bilo v znamenju Celjanov. Ti so si že sredi prvega polčasa priigrali pet golov prednosti (10:5), na začetku drugega polčasa pa so jo prvič povišali na sedem (21:14). Nato so malce popustili in gostom dovolili, da so prišli le na minus tri (21:24), a po nekajkratnem vodstvu gostiteljev za pet je bilo jasno, da bodo slovenski prvaki (Branko Vujović 6 golov, David Razgor in Tilen Kodrin po 5) premagali ekipo gostujočega trenerja Marka Šibile (Filip Jerenec 7, Stefan Žabić 4).

Pet golov Loke v prvem polčasu

»V prvem polčasu smo igrali dobro, a imeli malce smole, nato pa smo odlično odprli drugi polčas in tekmo mirno pripeljali do konca. Zasluženo smo zmagali, zdaj pa misli preusmerjamo na derbi z Ribnico,« je dejal Branko Vujović. Mariborski igralec Filip Jerenec je dodal: »Bili smo malce nesproščeni, igrali smo v veliki dvorani, tekma je bila v televizijskem prenosu in vse to je prispevalo k našim napakam. Preveč je bilo zgrešenih strelov in napak, da bi resneje ogrozili Celjane.«

Gorenje je v Škofji Loki poskrbelo za polom domače ekipe Urbanscape Loka, ki je v prvem polčasu dosegla le pet golov, dobila jih je 14. Gorenjci so svoj tretji gol dosegli šele v 19. minuti, ko so zmanjšali na 3:10, sredi drugega polčasa so zaostajali že za 16 (9:25), rekorden minus pa je dvakrat znašal 17 golov (11:28, 12:29). Domači vratar Gašper Dobaj je bil razočaran: »Težko je strniti občutke in misli po takšni tekmi. Žal nam ni šlo prav nič od rok, Velenjčani pa so igrali odlično obrambo z zelo dobrim vratarjem na čelu. A čim prej moramo pozabiti na poraz, se zbrati in že v Mariboru popraviti zelo slab vtis.« Za Gorenje sta največkrat zadela Matic Verdinek in Miha Kavčič (po 5), steber obrambe Darko Stojnić pa se tokrat ni vpisal med strelce: »Prikazali smo zelo dobro igro s čvrsto obrambo in hitrimi protinapadi. Nismo izkoristili nekaj čistih priložnosti, vendar smo bili premočni za Škofjeločane. V naslednjem krogu nas čaka Koper, ki je zahteven nasprotnik, toda s takšno igro, kot smo jo pokazali proti Loki, se zares nimamo česa bati.«

Riko že tretjič premagal Koprčane

Riko iz Ribnice je zmagal še na tretjem medsebojnem dvoboju s Koprom v tej sezoni: po uspehih na gostovanju z 29:26 in doma z 28:25 so suhorobarji dobili tudi sobotni obračun v Bonifiki. V prvem polčasu (12:12) je bil izid kar 12-krat izenačen, saj nobeni ekipi ni uspelo priigrati več kot gola prednosti. Po še štirih začetnih zaporednih izenačenjih v drugem polčasu (do 16:16) so si Ribničani (Blaž Nosan 8, Tilen Strmljan 6, Jan Pucelj 5) prvič priigrali dva gola naskoka, tekma pa je bila odločena, ko so Koprčani (Grega Krečič in Adam Bratkovič po 5) dobrih pet minut pred koncem zaostajali z 20:25.

Petouvrščeni Koper za Mariborom zaostaja za točko, za Ribničani pa že deset, česar se zaveda tudi domači igralec Adam Bratkovič: »Točki bi nam veliko pomenili, a tekma ni šla po naših pričakovanjih in željah. Toda do konca nas čaka še osem tekem, zato se bomo potrudili, da ujamemo vsaj četrto mesto.« Gostujoči trener Damjan Škaper (njegova ekipa je imela skoraj 80-odstotno uspešnost pri strelih) je bil zadovoljen z razpletom: »Za Koper smo se dobro pripravili, imeli smo sistem igre, od katerega nismo odstopali. Tudi v drugem polčasu smo nadaljevali takšen sistem in ritem igre. Koper je bil tisti, ki je popustil, ni mogel slediti našemu ritmu. In to je tudi odločilo.«

Končnica za prvaka, drugi krog: Koper – Riko Ribnica 24:30 (12:12), Urbanscape Loka – Gorenje Velenje 13:29 (5:14), Celje Pivovarna Laško – Maribor Branik 30:26 (17:12).

Končnica za obstanek, drugi krog: Trimo – Dobova 34:33 (20:20), Sviš – Krka 27:27 (12:11), Dol TKI Hrastnik – Jeruzalem Ormož 24:28 (11:14).