Košarkarji so nadaljevali z boji za naslov državnega prvaka. Spodrsnilo je aktualnim prvakom iz Ljubljane, ki so izgubili na gostovanju pri Hopsih na Polzeli. Še v 35. minuti je Olimpija vodila s 55:47, a bila znova slaba v končnici. »Čeprav smo si že v prvi četrtini priigrali visoko prednost, smo v nadaljevanju zaradi osebnih napak zašli v težave in dovolili gostom, da so preobrnili rezultat. V zadnji četrtini smo odigrali agresivno obrambo, s Sandijem Čebularjem pa smo dobili izkušnje in igralca več v rotaciji. Vesel sem, da smo prvič v sezoni tekmo dobili z igro v obrambi,« je bil zadovoljen domači strateg Boštjan Kuhar. Drugačnega razpoloženja je bil trener Ljubljančanov Jure Zdovc, ki je dejal: »Pričakoval sem težko tekmo, saj so Polzeljani izjemno napadalni in neugodni. Do zadnjih treh minut tekme je bila naša igra videti zelo dobro, nato pa smo se povsem ustavili, kar ni prvič, upam pa, da je zadnjič v tej sezoni. Ne vem, zakaj se nam to zgodi. Najti moramo pozitivne stvari, saj je pred nami še kar nekaj tekem, in iti naprej.«

Izidi 4. kroga, liga za prvaka: Rogaška – Krka 90:80 (17:17, 43:36, 65:56), Hopsi Polzela – Petrol Olimpija 65:59 (21:9, 31:31, 44:46), liga za obstanek: Šenčur Ggd – Zlatorog Laško 74:69 (20:18, 37:34, 58:49), Ilirija – Šentjur 64:60 (20:11, 32:24, 47:45).