Redni del sezone severnoameriške hokejske lige se bo končal šestega aprila. Moštvo Los Angeles Kings je že zapravilo možnosti za preboj med moštva, ki se bodo v finalnem delu merila za Stanleyjev pokal, ki ga prejmejo prvaki.

Gostujoče moštvo v derbiju pacifiške skupine je prvo prišlo do vodstva, ko je že v četrti minuti zadel Cam Fowler. Dobro minuto kasneje so kralji prišli do izenačenja, pod gol se je podpisal Kyle Clifford.

Kralji so povedli v drugi tretjini, ko je v 34. minuti zadel Jeff Carter, Richard Rakell pa je izenačil dve minuti pred koncem tretjine. Tudi v zadnji tretjini sta bili moštvi poravnani. Carter Rowney je za račke povišal na 3:2, a so kralji prek Carla Grundstroma prišli do podaljška in kazenskih strelov, ko je svoje mojstrstvo in potrpežljivost pokazal Kopitar.