Primorci so po dveh zmagah v rednem delu lige ABA 2 (73:65 v Čačku, 97:71 v Kopru) še tretjič v letošnji sezoni drugoligaškega regionalnega tekmovanja nadigrali Borac. V dvorani Bonifika je bilo včeraj 78:59 (19:12, 34:29, 59:41) – pri zmagovalcih so bili najučinkovitejši Lance Harris (16 točk), Marijan Čakarun (15), Marko Jagodić Kuridža (14) in Žan Mark Šiško (11), pri poražencih pa Đorđe Majstorović (13) in Radovan Đoković (12). Povratna tekma (igra se na dve zmagi) bo v nedeljo, 24. marca, ob 21. uri v Čačku, morebitna tretja pa v četrtek, 28. marca, ob 20. uri v Kopru.

Ekipa domačega trenerja Jurice Golemca si je že v prvi četrtini priigrala deset točk prednosti (19:9), po enakem naskoku v 15. minuti tekme (26:16) pa je končnica druge četrtine pripadla ekipi iz Srbije, ki se je tik pred glavnim odmorom približala zgolj na tri točke zaostanka (29:32). V dvoboju ekip, ki sta se za vstopnico v ligo ABA 1 borili že na finalnem turnirju v minuli sezoni (gostitelj je bil Čačak, oba kluba pa sta bila neuspešna), je drugi polčas v celoti pripadel igralcem Primorske. Gostitelji, ki so bili po rednem delu lige prvi z razmerjem zmag in porazov 20:2 (Borac četrti z razmerjem 13:9), so sredi druge četrtine v manj kot minuti in pol naredili delni izid 6:0 in povedli s 16 točkami razlike (54:38), tik pred koncem tega dela igre pa dvakrat celo za 18 (58:40, 59:41).

Kljub temu so gostje iz Čačka slabih sedem minut pred koncem dvoboja zaostanek zmanjšali samo na šest točk (57:63), toda končnica je spet pripadla Primorcem. Delni izid 11:0 za vodstvo s 74:57 je pomenil dvoje: da bo Primorska nadaljevala niz uspehov v Bonifiki, kajti v njej v ligi ABA 2 v letošnji sezoni še ni izgubila, in da bo Borac na dvanajstem gostovanju doživel že osmi poraz.