Jeseničani, ki so še v igri za osmo mesto, to prinaša prednost domačega terena v četrtfinalu, so povedli v 27. minuti, ko je zadel Rok Avsenek.

Prednost je podvojil Nik Pem v 35. minuti, pred zadnjo tretjino so Gorenjci vodili z 2:1. V zadnjem delu igre pa so Jeseničani dosegli še štiri zadetke, in sicer prek Jake Sodje (44.), Blaža Tomaževiča (48., 52.) in Davida Rodmana (55.).

Jeseničani bodo redni končali čez tri dni v Cortini d'Ampezzo.

Ljubljančani po kazenskih strelih premagali Asiago

Hokejisti SŽ Olimpije so na predzadnji tekmi rednega dela alpske lige v gosteh po kazenskih strelih premagali Asiago s 5:4 (2:1, 1:2, 1:1; 1:0).

Ljubljančani, ki so trdno na drugem mestu lestvice, so bili tesno bitko s četrtouvrščeno ekipo lige, moštvi sta vodili največ za zadetek. Pri Ljubljančanih so se med strelce vpisali Sašo Rajsar (14.), Kristjan Čepon (16., 51.) in Žan Jezovšek (40.).

Redni del se je končal s 4:4, podaljšek tudi, tako da so odločali kazenski streli. Pri teh je zmago gostom zagotovil Nik Simšič.

Olimpija bo redni del končala čez tri dni doma proti Celovčanom.