Padel je trikratni zaporedni evropski nogometni prvak in najuspešnejši klub v zgodovini lige prvakov. Real je bil v Madridu na povratni četrtfinalni tekmi lige prvakov ponižan, Ajax je bil boljši s 4:1 ter se po porazu z 1:2 na prvi tekmi zasluženo uvrstil v četrtfinale. Španci se po osmih letih niso uvrstili med najboljšo evropsko osmerico, kamor so po 16 letih napredovali Nizozemci. Real je nazadnje izgubil v ligi prvakov v sezoni 2014/15, ko je bil boljši Juventus.

V Madridu se je od prve minute naprej odvijala nepričakovano zanimiva tekma, ki je nakazovala senzacijo. Trikratni zaporedni evropski prvak je bil na domačem terenu »ranjen«, saj je prejšnji teden z dvema domačima porazoma proti Barceloni že zapravil obe domači lovoriki. Izpadel je namreč iz pokalnega tekmovanja, v domačem prvenstvu pa že dvanajst točk zaostaja za katalonskim tekmecem. Vsesplošna kriza je bila vidna na zelenici, kjer je Varane v 4. minuti zgrešil nemogoče, ko se je znašel sam pred Ajaxovim vratarjem Onano in z glavo zadel zgolj prečko. Ajaxov odgovor je bil hiter in silovit, mojstrsko podajo Tadića pa je s sanjskim začetkom Nizozemcev v 7. minuti v vodstvo spremenil Zyjech.

Ko je v 18. minuti Onana ubranil strel Varana, je kazalo, da bo Real pritisnil proti vratom Ajaxa. Toda Nizozemci so še v isti minuti povedli z 2:0. Mojstrstvo je znova pokazal Srb Tadić, ki se je poigral z Realovo obrambo, v kateri je manjkal kaznovani kapetan Sergio Ramos, podal Neresu, ta pa je mojstrsko premagal Realovega vratarja Curtoisa. Prvi polčas je bil izjemno razburljiv, Curtois pa je preprečil, da Nizozemci niso zabili še tretjega gola. Real je imel precej smole. V prve pol ure igre sta se namreč poškodovala Lucas Vazquez in Junior Vinicius, ki sta ju v težkih trenutkih trikratnega zaporednega evropskega prvaka zamenjala Bale in Asensio. Prvi je v 42. minuti zadel vratnico.

Premoč Reala v drugem polčasu je trajala zgolj pet minut. V 62. minuti je najboljši igralec tekme Dušan Tadić po dveh podajah še zabil gol, šestega v tej sezoni lige prvakov, ter zapečatil usodo Reala. Nekaj upanja je Realu z znižanjem rezultata v 70. minuti povrnil Asensio. A že naslednje minute so pokazale, da je imel Ajax na stadionu Santiago Bernabeu svoj večer. Tik preden je želel Ajaxov trener Ten Hag zamenjati Schöneja, je Nemca v 72. minuti pustil izvesti še prosti strel. Schöne je z leve strani presenetil Curtoisa ter s končnim izidom poskrbel za delirij nizozemskih navijačev.

Podobno kot Realova se je nadaljevala kriza Borussie iz Dortmunda, ki je v zadnjih krogih v domačem prvenstvu zapravila devet točk prednosti pred Bayernom, s katerim se bo na velikem derbiju pomerila 6. aprila v Münchnu. Dvome o uvrstitvi v četrtfinale je v 49. minuti razblinil Tottenhamov napadalec Harry Kane. Anglež je po gladki zmagi s 3:0 na prvi tekmi zabil v Dortmundu ter z minimalno zmago popeljal Londončane med najboljših osem moštev v Evropi.