Andaluzijci so tudi tokratno tekmo dobro začeli in v 20. minuti povedli, potem ko je odbito žogo v mrežo pospravil Wissam Ben Yedder. To je bil že njegov osmi gol na enajsti tekmi v tem tekmovanju.

V 60. minuti je Franco Vazquez dobil drugi rumeni karton in moral iz igre, Lazio pa tega ni unovčil, še več v 71. minuti je bil tudi pri Italijanih izključen igralec, in sicer Adam Marušić, ki je s komolcem zadel tekmeca v brado.

V 78. minuti so Španci, petkratni zmagovalci tega tekmovanja, potrdili preboj v osmino finala, ko je iz bližine zadel Pablo Sarabia.

V četrtek bodo na sporedu še preostale povratne tekme 1/16 finala. Zagrebški Dinamo Petra Stojanovića bo gostil Viktorio Plzen, ki je prvo tekmo dobila z 2:1, kijevski Dinamo Benjamina Verbiča bo gostil Olympiacos (2:2), milanski Inter Samirja Handanovića pa bo gostil dunajski Rapid (1:0).