Ob koncu prve tretjine je bil izid 0:0. Do vodstva so v 31. minuti prišli hokejisti Minnesote z golom Nina Niederreiterja. Ilja Kovaljčuk je nekaj manj kot šest minut kasneje poskrbel za prvo izenačenje.

Zadnja tretjina se je začela tako kot druga. Minnesota je povedla, zadel je Eric Staal. Jeff Carter pa je poskrbel za izenačenje 2:2 in podaljšek. A se je pri izvajanju kazenskih strelov izkazal vratar domačih Alex Stalock, ki je zbral 31 obramb ter ubranil vse tri poskuse Kraljev v kazenskih strelih.

Vratar gostujočega moštva z zahodne obale Združenih držav Amerike Jonathan Quick je v rednem delu zaustavil kar 40 strelov domačih hokejistov, a ga je pri izvajanju kazenskega strela ukanil Zucker. Nato je priložnost dobil kapetan Kraljev, ki je zgrešil. Neuspešen je bil tudi Dustin Brown.

Kralji imajo na svojem računu 40 točk in so najslabša ekipa zahodne konference. Naslednja tekma jih čaka v noči na petek, ko bodo gostovali pri moštvu Dallas Stars.