LITERATURA
- Joanna Bator: Temno, skoraj noč
- Saul Bellow: Planet gospoda Sammlerja
- Egon Bondy: Invalidna sorojenca
- Jure Jakob: Lakota
- Nataša Kramberger: Primerljivi hektarji
- Amos Oz: Juda
- Svetlana Slapšak: Istomesečniki
- Shuntaro Tanikawa: Dve milijardi svetlobnih let samote
- Olga Tokarczuk: Jakobove bukve
- John Williams: Avgust
VIZUALNA UMETNOST
- Petra Varl: Blizu svetlobi, Kostanjevica na Krki
- Ivana Kobilca (1861–1926), Slikarija je vendar nekaj lepega …, Narodna galerija
- Peter Rauch: Prerez, Galerija Škuc
- Marij Pregelj (1913–1967): Retrospektiva, Moderna galerija, MG+
- Tomislav Gotovac: Ne sprašujte, kam gremo, Mestna galerija Ljubljana
- Sandi Červek: Trio – Intermezzo, Kar to ni, to je, Loža, Koper
- Boštjan Drinovec: Mobiusov trak, Monfort, Portorož
GLASBA
- Franco Fagioli (kontratenorist) z Beneškim baročnim orkestrom, Cankarjev dom
- Koncertna izvedba opere Kserks, Cankarjev dom
- Koncert zbora Vokalna akademija Ljubljana, Šentjakobska cerkev
- Kraljevi orkester Concertgebouw, Cankarjev dom
- 20. festival Slowind, Slovenska filharmonija
- Münchenski filharmoniki, Cankarjev dom
- The Brother Moves On feat. Bowrain, Gala hala
- Hermia - Ceccaldi - Darrifourcq Trio, Klub CD
- Demolition Group, CSK Franceta Prešerna
- Goran Bare in Majke, Cvetličarna
- Damien Rice, CUK Kino Šiška
ODER
- Simona Semenič: še ni naslova, režija: Tomi Janežič, SMG
- Leja Jurišić in Marko Mandić: Skupaj, Pekinpah in Via Negativa
- Tena Štivičić: Kresnice, režija: Nina Rajić Kranjac, MGL
- Beton Ltd. Velika pričakovanja, Bunker
- Žiga Divjak: 6, SMG, Maska
- Mojster in Margareta, režija: Matija Solce, LGL
- Tadeusz Slobodzianek: Naš razred, režija: Nina Rajić Kranjac, PG Kranj, MG Ptuj in Mini teater
- Peter Mlakar, Dragan Živadinov: Odilo. Zatemnitev, SMG in Kino Šiška
- Andreja Podrzavnik: Kar ostane, Federacija
- Gilgalovanje, režija: Tjaša Črnigoj, Gledališče Glej
FILM
- Posledice (Darko Štante)
- Ne bom več luzerka (Urša Menart)
- Zgodba o ljubezni (Sonja Prosenc)
- Cankar (Amir Muratović)