Košarkarji Primorske so v letošnjo sezono krenili odlično. Prepričljivo so osvojili slovenski superpokal, po desetih krogih v drugi ligi ABA še edini ne poznajo poraza, skupaj z Olimpijo pa so na vrhu lestvice tudi v državnem prvenstvu. A v osmem krogu so se morali Koprčani pošteno potruditi za zmago. Na gostovanju v Šenčurju so še 15 minut pred koncem zaostajali za visokih 16 točk, nato pa dosegli delni izid 21:3 in na koncu prišli do zmage. Najzaslužnejši za novi uspeh je bil hrvaški center Marijan Čakarun, ki je pri omenjenem delnem izidu dosegel 13 točk, obračun pa sklenil pri 27, ki jim je dodal še devet skokov. Njegov statistični indeks je na koncu znašal 32, izjemna predstava pa mu je prinesla tudi naziv Dnevnikovega igralca kroga.

Marijan Čakarun sicer v Kopru preživlja drugo sezono, njegove dobre igre pa niso spregledali niti pri hrvaški reprezentanci. Selektor Dražen Anzulović je Čakaruna vpoklical za kvalifikacijski tekmi proti Madžarski in Litvi. Medtem ko na prvem obračunu ni zaigral, je na drugem vstopil v igro in tako debitiral v dresu z državnim grbom. Hrvaška je proti Litvi sicer visoko izgubila (62:79), Čakarun pa je v dobrih štirih minutah na parketu dosegel točki in tri skoke. Drugo mesto je v tokratnem izboru Dnevnikovega igralca kroga zasedel Simo Atanacković, ki je s 24 točkami, sedmimi skoki in štirimi ukradenimi žogami Hopsom pomagal do visoke zmage proti Šenčurju. Tretje je pripadlo Paolu Marinelliju (zmaga Krke proti Rogaški, 25 točk in pet asistenc), četrto Luki Šamaniću (zmaga Olimpije proti Iliriji, 20 točk in devet skokov) in peto Davorju Konjeviću (poraz Šentjurja proti Primorski, 25 točk, devet skokov in šest asistenc).