Igralci Calgaryja so namreč izvrstno opravili svoje delo v obrambi, saj so tekmeci lahko streljali le štirinajstkrat na njihov gol, obenem pa so sami štirikrat poslali plošček v mrežo. Kljub temu je bil izid še po v začetku tretje tretjine izenačen na 1:1.

Že po 36 sekundah tekme je domače v vodstvo popeljal Mikael Backlund, ki je nato dosegel še gol in podajo. V 14. minuti drugega dela igre je izenačil Adrian Kempe. Vratar gostov Calvin Petersen (33 obramb) je nato klonil v osmi minuti zadnje tretjine, ko je prednost igralca več na ledu izkoristil Johnny Gaudreau, v zadnji minuti pa sta v razmaku 24 sekund goste dotolkla Backlund in Sean Monahana, ki mu je podal prav Backlund.

Los Angeles po drugem porazu v nizu in četrtem na zadnjih šestih tekmah ostaja z 19 točkami zadnja ekipa na lestvici lige. Naslednjo tekmo bodo Kopitar in soigralci odigrali v noči na ponedeljek, ko bodo gostili Carolino Hurricanes.

Od petih tekem odigranih tekem v noči na soboto po slovenskem času so se kar tri končale po podaljšku.